Darmowa dostawa

Dla zakupów o łącznej wartości powyżej 500 zł. Szczegóły na karcie produktu

Zwrot towaru w ciągu 14 dni

Zwrot towaru w ciągu 14 dni

  • Kategorie
  • Kosiarka spalinowa HORTMASZ HKS 550 NH

Symbol: 041850
Brak towaru w magazynie
2229.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Zazwyczaj 1 dzień
Cena przesyłki 0
Kurier (pobranie) 0
Odbiór osobisty Kozienice (płatne przy odbiorze) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (płatne przy odbiorze) 0
Kurier 0
Odbiór osobisty Kozienice (przedpłata) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (przedpłata) 0
Dostępność Brak towaru w magazynie
Waga 38 kg

Kosiarka spalinowa HORTMASZ HKS 550 NH

Kosiarka HKS 550 NH to jedna z najciekawszych propozycji w ofercie Hortmasz.

Maszynę wyróżnia doskonała jednostka napędowa Hondy. Silnik HONDA GCV170 o pojemności aż 166 cm3 i mocy 3,4 kW gwarantuje niezawodną pracę w każdych warunkach zapewniając duży komfort pracy przy niskim zużyciu paliwa.

Kosiarka typu 4w1 o najczęściej wybieranej szerokości roboczej 51 cm.

Napęd napęd na koła
Funkcje kosiarki wyrzut tylny, zbieranie trawy do kosza, mulczowanie, wyrzut boczny
Pojemność kosza (l) 70
Pojemność silnika (cm3) 166
Moc (kW) 3,4
Producent silnika Honda
Koła Ø przód/tył (mm) 200/270
Szerokość robocza (cm) 51
Regulacja wysokości centralna, 6 stopniowa
Wysokość koszenia (mm) 25-75
Obudowa blacha stalowa
Łożyskowane koła Tak
Rodzaj silnika spalinowy
Rozruch easy start, ręczny
Pojemność zbiornika paliwa (l) 0,91

image

Silnik Honda

Dzięki innowacyjnej technologii Autochoke wysokowydajny, niezawodny silnik HONDA GCVx170 cechujący się dużą mocą znamionową 3,4 kW można uruchomić szybko i łatwo. Dodatkowo, dzięki technologii OHV z zaworami znajdującymi się u góry, oferuje on niesamowitą sprawność, co widać w większej mocy oraz niższym spalaniu i zużywaniu się. Żeliwna tuleja cylindra gwarantuje wysoką wytrzymałość przez długie lata użytkowania. Silnik charakteryzuje się najniższą wagą w swojej klasie, dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów z silników bolidów Formuły 1. Ponadto spełnia on wszystkie restrykcyjne normy emisji spalin w Europie - zadbaj o siebie i swoją Rodzinę.

image

Wyrzut boczny

Możliwość wygodnego stosowania bez użycia narzędzi. Użytkownik ma pełną kontrolę nad koszeniem, dostosowując jego parametry do własnych upodobań. Najnowsze technologie zapewniają wysoki komfort pracy połączony z niezwykle prostą eksploatacją.

image

Trwały i pojemny kosz na trawę ze wskaźnikiem napełnienia

Duży, aerodynamicznie ukształtowany kosz siatkowy z plastikową pokrywą cechujący się pojemnością 70 l przekonuje nie tylko swoim rozmiarem. Aerodynamiczne prowadzenie powietrza umożliwia optymalne wypełnienie przestrzeni kosza, a duży otwór i praktyczny uchwyt transportowy dają możliwość łatwego i całkowitego opróżniania. Praktyczny wskaźnik poziomu napełnienia kosza wskazuje, kiedy należy go opróżnić, aby nie nastąpiło zablokowanie kanału wlotowego.

image

Koszenie przy krawędziach

Dzięki specjalnej geometrii obudowy, w której koła nie wystają poza jej obrys, kosiarką tą można także bez problemu kosić trawę wzdłuż murów, płotów czy ścian, uzyskując doskonały wynik aż po sam brzeg, bez konieczności dodatkowego podkaszania.

image

Funkcja mulczowania

Kosiarkę Hortmasz HKS 550 NH można błyskawicznie przebudować bez użycia narzędzi przez zamontowanie zaślepki do mulczowania. Mulczowanie chroni glebę i przyczynia się do zachowania równowagi biologicznej. Podczas koszenia z mulczowaniem, skoszone źdźbła trawy są wydmuchiwane w górę w obudowie kosiarki, a następnie rozdrabniane przez specjalne noże i wydmuchiwane na trawnik w postaci naturalnego nawozu, który zasila trawę w składniki odżywcze i chroni ją przed wysychaniem. Dlatego każdy trawnik należy mulczować w regularnych odstępach czasu. Dzięki kosiarce z funkcją mulczowania nie stanowi to problemu, bo dzięki niej Twój trawnik na długo pozostanie świeży i zielony.

image

Otwór na wąż

System mycia obudowy pozwala w prosty i szybki sposób umyć wewnętrzną stronę korpusu kosiarki - wystarczy podłączyć wąż ogrodowy z wodą do szybkozłączki na obudowie kosiarki i uruchomić silnik. Urządzenie czyści się podczas obrotów noża, na który wpada silny strumień wody.

image

Komfortowa regulacja wysokości

Dzięki centralnej regulacji wysokości, jednym ruchem można wygodnie zmienić wysokość koszenia - centralnie i płynnie dzięki mechanizmowi sprężynowemu.

image

Podwójne łożysko kulkowe

Duże koła chronią trawę i zapewniają lepszą trakcję, a podwójne łożysko kulkowe gwarantuje łatwe poruszanie się po trawie lub nierównym terenie. Napęd kół zapewnia optymalną wygodę podczas koszenia.

image

image

Koszenie, które nie męczy

Praca bez wysiłku oraz łatwa obsługa dzięki ergonomicznie wyprofilowanemu uchwytowi. Rękojeść z miękkim uchwytem, za pomocą kilkustopniowej regulacji, można dopasować do wzrostu każdego użytkownika, przez co koszenie jest niezwykle wygodne. Jeszcze mniej męczące będzie koszenie trawy z użyciem napędu kół.

Prosimy zapoznać się z informacjami o dostawie oraz regulaminem sklepu.