• Kosa spalinowa STIHL FS 120 - ZESTAW 1 (trójząb, smar)

Gwarancja
2 lata
Zestaw
Kosa Z12 - 016206, 025178
Brak towaru
1839.50 -8% 1685.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Zazwyczaj 1 dzień
Cena przesyłki 0
Kurier pobranie 0
InPost Paczkomaty Pobranie 0
Odbiór osobisty Kozienice (płatne przy odbiorze) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (płatne przy odbiorze) 0
Kurier 0
InPost Paczkomaty 0
Odbiór osobisty Kozienice (przedpłata) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (przedpłata) 0
Dostępność Brak towaru
Waga 6.3 kg

Kosa spalinowa STIHL FS 120 - ZESTAW 1 (trójząb, smar)

Trwała kosa mechaniczna o dużej mocy. Pozwala szybko, wygodnie i ekonomicznie wykaszać trawę i twarde zarośla na dużych terenach zielonych.

Uchwyt oburęczny do ergonomicznego wykaszania dużych powierzchni. Zaprojektowana do częstego stosowania i pracy w ciężkich warunkach.

Kosa STIHL FS 120 wyposażona w odpowiednie narzędzie tnące poradzi sobie również z krzewami i cienkimi drzewkami.

System antywibracyjny STIHL, STIHL ElastoStart, przełącznik wielofunkcyjny, szelki.

Rodzaj silnika spalinowy
Pojemność silnika (cm3) 30,8
Moc (kW) 1,3
Szerokość robocza (cm) 42
Pojemność zbiornika paliwa (l) 0,64
Standardowe narzędzie tnące Głowica żyłkowa AC 25-2

image

Ergonomiczny uchwyt oburęczny

Komfortowy uchwyt oburęczny pozwala na sprawne wykaszanie dużych powierzchni przy zachowaniu wyjątkowej swobody ruchów. Uchwyty tego typu zwane są również uchwytami rowerowymi.

image

System antywibracyjny STIHL

Dzięki zastosowaniu dodatkowych metalowych sprężyn zredukowane zostały drgania przenoszone przez silnik oraz obracające się narzędzia tnące. Sprawia to, że wibracje na uchwycie są praktycznie nieodczuwalne, a dzięki temu komfort pracy zachowuje najwyższy poziom. Praca kosą STIHL FS 120 z systemem antywibracyjnym w zdecydowanym stopniu redukującym liczbę drgań pozwala ponadto oszczędzać siły, dzięki czemu dłuższa praca nie jest już tak męcząca.

image

Kompensator

Wbudowany w gaźnik kompensator sprawia, że nie powstaje nadmierne wzbogacenie mieszanki paliwowo-olejowej, nawet pomimo zanieczyszczonego filtra powietrza. Silnik zachowuje swoją moc aż do chwili zanieczyszczenia ponad 80% powierzchni filtra. Po tym czasie filtr należy wyczyścić, aby przywrócić pełną sprawność pilarki. Dzięki zastosowaniu kompensatora nie jest wymagane przeprowadzanie częstych czynności serwisowych przez co zdecydowanie wydłuża się czas pracy.

image

Uchwyt wielofunkcyjny

Dzięki zastosowaniu w kosie STIHL FS 120 uchwytu wielofunkcyjnego wszystkie elementy sterowania silnikiem znajdują się w zasięgu dłoni. To sprawia, ze obsługa urządzenia staje się wyjątkowo łatwa i bezpieczna, gdyż dłoń przez cały czas trzyma uchwyt.

image

STIHL ElastoStart

System ułatwiający rozruch, który wykorzystuje specjalny element amortyzujący umieszczony w uchwycie rozrusznika. Element ten rozciąga się proporcjonalnie do działającej siły dzięki czemu umożliwia płynne uruchomienie silnika bez konieczności szarpania. Dzięki zastosowaniu systemu ElastoStart mięśnie i stawy użytkownika nie są już tak obciążone, a praca kosą STIHL FS 120 staje się o wiele wygodniejsza.

image

Ręczna pompa paliwowa

Poprzez zastosowanie ręcznej pompy paliwowej w dużym stopniu zredukowana zostaje liczba pociągnięć linki potrzebna do uruchomienia urządzenia gdy silnik jest zimny. Dostarczenie paliwa do gaźnika odbywa się poprzez naciśnięcie przycisku pompy.

image

Okulary ochronne

Zastosowanie wentylowanych okularów z szeroką osłoną boczną, które znajdują się w standardowym wyposażeniu użytkowanie kosy STIHL FS 120 poprawia bezpieczeństwo pracy.

image

Szelki standardowe

Dzięki miękkiej wewnętrznej warstwie wyściełającej ułatwiają dodatkową pracę. Idealne do kos STIHL FS 55 - FS 560 i FSA 90.

Dostępne wyposażenie dodatkowe

image

Szelki do prac leśnych ADVANCE PLUS

Wyjątkowo ergonomiczne i komfortowe. Stworzone z myślą o pracach związanych z cięciem tarczami tnącymi. Bardzo lekkie. Z możliwością montażu plecaka na narzędzia.

image

Szelki uniwersalne ADVANCE PLUS

Ten model szelek charakteryzuje się funkcjonalnym, nowoczesnym wzornictwem. Są wygodne, ergonomiczne i lekkie.

szelki stihl

Szelki uniwersalne ADVANCE

Do komfortowego koszenia i rozdrabniania. Ergonomiczne, komfortowe, lekkie. Możliwość montażu pasa piersiowego i plecaka na narzędzia. Dostępne w wersji standard oraz XXL dla osób o wzroście powyżej 190 cm.

W zestawie dodatkowo:

image

Oryginalne akcesoria marki STIHL:

  • tarcza tnąca 250 mm trójząb (3 F) STIHL
  • smar przekładniowy STIHL SUPERLUB FS 40 g

"Kosę STIHL FS 120 mam od 4 lat, rocznie wypalam około 20 litrów paliwa. Użytkowana głównie do koszenia chwastów w malinach oraz wokół domu. Spalanie przy dużym obciążeniu i wysokich obrotach zbiornik na 1.5 godziny pracy. Należy pamiętać o smarowaniu przekładni, zakupie oryginalnego oleju i dobrego paliwa i kosa będzie pracowała bezproblemowo."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Marek
(2021-05-27)


"Kosa STIHL FS 120 to bardzo dobra kosa w tej cenie radzi sobie świetnie z różną trawa i chwastami. Pracuję nią 3 sezon. Stosuje żyłkę tnącą 2,7 kwadrat oraz olej STIHL HP Super. Jestem bardzo zadowolony, pali lekko i bardzo mało. Polecam"

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Krzysztof
(2021-05-11)


"Wszystko dobrze spasowane, kosa ma moc i jest poręczna. Polecam"

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Mitek
(2021-04-06)


"Mam kilka urządzeń z tej firmy i jestem z nich bardzo zadowolona. Są świetnie wykonane, z bardzo dobrych materiałów, trwałe i niezawodne. Ta kosa spalinowa ma bardzo dobrą jakość i dużą moc. Bardzo dobrze sprawdza sie prz koszeniu nieużytków."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Stanisław K.
(2021-04-03)


"Mam kose FS55 ktora dzielnie mi służy juz kilka lat, ale że arów przybyło zakupilem kosę FS120. Na pierwszy rzut juz widać różnicę w wyposażeniu tzn. super szelki a nie pasek jak w przypadku kosy FS55. Silnik pali za każdym pociągnięciem i wykręca sie świetnie na obroty czuć ze nie brakuje jej mocy. Polecam"

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Wiktor B.
(2021-03-31)


"Kosa Fs120 jest solidna, mocna, lekka, ergonomiczna. Super sprzęt. Polecam"

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Bogdan
(2021-03-29)


"To moja pierwsza kosa spalinowa więc byłem nieco przerażony.Skosiłem 4000m2 i jestem bardzo zadowolony - nie ma nic lepszego niż poczucie dobrze wydanych pieniędzy. Świetnie radzi sobie z trawą i krzakami. FS120 to bardzo mocna i zarazem lekka kosa."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Kierowca Tira
(2021-03-28)


"Opinia dotyczy kosy spalinowej sthil FS 120. Produkt godny polecenia. Znaczna moc tej kosy powoduje ze świetnie sobie radzi nawet z bardzo wysoką trawą. Bardzo wygodne i porządne szelki. Hermetycznie zampnieta przekladnia kątowa powoduje ze nie ma konieczności jej smarowania."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Michał
(2021-03-23)


"Kosa sthil FS120 pali na dotyk, leje wylacznie swieze paliwo + olej STIHL zielony syntetyk. Docieralem na 3/4 gazu przez jakies dwa litry benzyny, teraz juz kosze na pełnym gazie. Kosa na tym.oleju wcale nie kopcił, nawet na wysokich obrotach i duzym obciążeniu, to jest ok. Co do pracy to pali na dotyk, praca jest przyjemna i nie meczy. Co do mocy, to na zylce 2,7mm daje rade nawet badzo wysokiej trawie, wyższe i grubsze łodygi lepiej kosic za pomoca tarczy. Po zakończeniu pracy najlepiej wszystko sobie oczyscic z trawy i czasem sprawdzic dokręcenie śrub (ja dokręcam troszke co drugie koszenie). Moim zdaniem jak sie dba, uzywa dobrego paliwa i oleju oraz postepuje zgodnie z instrukcją, to kosa posluży. A jak się popsuje, to mam gwarancję .Jak narazie jestem zadowolony i kosa spełnia swoje zadanie."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Dawid
(2021-03-17)


"Śmiało moge polecić kosę FS120. Mam już trzeci rok, koszę żyłka i nożem. Mam sporo koszenia na działce wypoczynkowej okolo 30 arów trawy i trzcina wokół stawu. Na nożu po prostu wszystko. Bardzo wygodne szelki i mało pali."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Bodzio
(2021-03-15)


"Polecam kosę fs120 mam drugi sezon, leję tylko paliwo i koszę. Co 30-40 godzin pracy smaruję przekładnie, kosa jest ekonomiczna na 1h pracy wystarcza zbiornik paliwa. Kosa spalinowa FS120 jest bardzo wydajna i niezawodna."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Stefan S.
(2021-03-11)


"Zdecydowanie produkt godny polecenia. Od kilku lat pracuje ze sprzętem firmy Stihl i jeszcze mnie nie zawiódł. kosa spalinowa FS120 nadaje się świetnie do wykaszania zarówno wysokiej jak i niskiej trawy orsz nieużytków. Praca czyto na glowicy żyłkowej czy na trójzębie jest bardzo przyjemna, jest moc ."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

ArturPolesie
(2021-03-11)