Darmowa dostawa

Dla zakupów o łącznej wartości powyżej 500 zł. Szczegóły na karcie produktu

Zwrot towaru w ciągu 14 dni

Zwrot towaru w ciągu 14 dni

  • Kategorie
  • Kosiarka spalinowa STIHL RM 253.2

Symbol: 043192
Opcja
1769.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu Zazwyczaj 1 dzień
Cena przesyłki 0
Kurier (pobranie) 0
Odbiór osobisty Kozienice (płatne przy odbiorze) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (płatne przy odbiorze) 0
Kurier 0
Odbiór osobisty Kozienice (przedpłata) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (przedpłata) 0
Dostępność Mała dostępność
Waga 27 kg

Kosiarka spalinowa STIHL RM 253.2

Kosiarka STIHL RM 253.2 to model, który nadaje się doskonale do koszenia trawników, których powierzchnia całkowita wynosi 1800 m2. Dzięki zastosowaniu mocnego 2,2 kW silnika EVC o pojemności 150 cm3 oraz szerokości koszenia 51 cm kosiarka ta idealnie radzi sobie z każdym rodzajem murawy. 

Zastosowanie dużego i pojemnego kosza na trawę, o wielkości 55 litrów zdecydowanie wydłuża czas koszenia bez potrzeby opróżniania kosza.

Wysokość koszenia odbywa się centralnie dla wszystkich kół jednocześnie, co zapewnia wygodna dźwignia. Regulacja odbywa się w 7 poziomach i zakresie od 25 do 75 mm.

Konstrukcja z blachy stalowej sprawia, że kosiarka jest odporna na uszkodzenia dzięki czemu może służyć przez długie lata.

Składany uchwyt dodatkowo poprawia komfort pracy, gdyż dzięki niemu każdy może dostosować urządzenie do własnych potrzeb.

Powierzchnia (m2) do 1800
Napęd bez napędu
Funkcje kosiarki wyrzut tylny, zbieranie trawy do kosza
Pojemność kosza (l) 55
Pojemność silnika (cm3) 150
Moc (kW) 2,2
Producent silnika EVC
Szerokość robocza (cm) 51
Regulacja wysokości centralna, 7 stopniowa
Wysokość koszenia (mm) 25-75
Obudowa blacha stalowa
Ilość noży 1
Liczba cylindrów 1
Łożyskowane koła Tak
Rodzaj silnika spalinowy
Pojemność zbiornika paliwa (l) 0,8

image

Silnik z systemem łatwego rozruchu (ReadyStart)

Zastosowanie technologii ReadyStart sprawia, że silniki kosiarek spalinowych STIHL nie wymagają użycia dużej siły w celu rozruchu jednostki. System ten zapewnia niezawodny start silnika w każdej temperaturze.

image

Nóż łopatkowy

Zastosowany w kosiarce spalinowej STIHL RM 253 nóż łopatkowy sprawia, że trawa jest ścinana bardzo równo i dokładnie wypełnia kosz. Obudowa kosiarki o specjalnym aerodynamicznym kształcie w połączeniu z silnym strumieniem powietrza, który wytwarzany jest przez nóż tnący sprawiają, że trawa unosi się przed cięciem, co z kolei sprawia, że każde źdźbło jest ucięte na tej samej wysokości. W kolejnym etapie ścięta trawa wdmuchiwana jest poprzez wydajny system kierowania powietrza do kosza zbierającego.

image

Koła z bieżnikiem

Koła w tej kosiarce STIHL zbudowane są z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu są solidne i trwałe. Specjalnie wyprofilowane bieżniki pozwalają na łatwe manewrowanie urządzeniem, dodatkowo korzystnie wpływając na stabilizację toru i kierunku jazdy kosiarki.

image

Miękki uchwyt

Zastosowane w kosiarce STIHL RM 253 miękkie i ergonomiczne uchwyty dodatkowo poprawiają komfort pracy zapewniając pewny chwyt podczas koszenia.

image

Składany uchwyt

Zastosowanie składanego uchwytu sprawia, ze kosiarka jest łatwa w przechowywaniu oraz transporcie.

image

Metalowa obudowa

Konstrukcja z blachy stalowej odpornej na uszkodzenia, która jest wyjątkowo wytrzymała i trwała. Metalowe obudowy są odporne na pęknięcia i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu umożliwiają pracę urządzenia w każdych warunkach.

image

Centralna regulacja wysokości koszenia

Regulacja wysokości koszenia w kosiarce spalinowej STIHL RM 253 odbywa się w sposób półautomatyczny, dzięki zastosowaniu centralnej regulacji, która posiada dodatkowe wspomaganie sprężynowe. Jeden z kilu stopni wysokości, które wskazuje praktyczna skala ustawia się za pomocą wygodnej dźwigni. To rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej komfortowe w użytkowaniu niż regulacja każdego koła osobno.

Prosimy zapoznać się z informacjami o dostawie oraz regulaminem sklepu.