• Kategorie
  • Pilarka spalinowa STIHL MS 231 - 35 cm .325" RS Pro 1,3 mm

Symbol: 11432000678
Gwarancja
2 lata
1749.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu Zazwyczaj 1 dzień
Cena przesyłki 0
Kurier pobranie 0
InPost Paczkomaty Pobranie 0
Odbiór osobisty Kozienice (płatne przy odbiorze) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (płatne przy odbiorze) 0
Kurier 0
InPost Paczkomaty 0
Odbiór osobisty Kozienice (przedpłata) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (przedpłata) 0
Dostępność Mała dostępność
Waga 4.8 kg
EAN 886661268023

Gwarancja udanych zakupów

Zostaw telefon

Pilarka łańcuchowa STIHL MS 231 z oszczędnym silnikiem 2-MIX to znakomita opcja dla właścicieli posesji oraz rolników, ogrodników, sadowników do pozyskiwania i przygotowania drewna opałowego, przycinania i docinania drewna, prac budowlanych w drewnie i pielęgnacji drzew na posesji.

Wyposażenie: boczny napinacz piły łańcuchowej do łatwego i bezpiecznego napinania piły łańcuchowej, system filtrów powietrza o długiej żywotności zapewniający długi czas pracy pomiędzy kolejnymi czyszczeniami filtra, praktyczne korki zbiorników umożliwiające ich łatwe i bezpieczne napełnianie.

Wyposażona w łańcuch tnący o podziałce .325" RS Pro 1,3 mm.

Długość prowadnicy (cm) 35
Moc (KM) 2,7
Moc (kW) 2,0
Podziałka (cal) 3/8 P
Pojemność silnika (cm3) 42,6
Producent silnika STIHL
Rodzaj silnika spalinowy

system filtrów powietrza o długiej żywotności stihl

System filtrów powietrza o długiej żywotności

Poprzez zastosowanie specjalnego systemu filtrów powietrza większe drobiny i zanieczyszczenia wyrzucane są na zewnątrz, a następnie, przez wznoszącą się rampę dodatkowo wyrzucane do góry. Dzięki temu wstępnie oczyszczone powietrze jest doprowadzane do filtra powietrza. Zastosowanie w pilarce STIHL MS 231 RS Pro takiego systemu znacząco wydłuża okresy pracy pomiędzy kolejnymi czyszczeniami filtra powietrza.

stihl 2-mix

Silnik STIHL 2-MIX

Technologia 2-MIX od marki STIHL to innowacyjne rozwiązanie polegające na wytworzeniu powietrznej poduszki umieszczonej pomiędzy wydalanymi spalinami na świeżą porcją mieszanki paliwowo-olejowej w skrzyni korbowej silnika. Warstwa powietrza niezawierająca paliwa wytwarzana jest podczas procesu przepłukiwania. Dzięki takiemu rozwiązaniu zredukowane zostają straty paliwa co ma bezpośredni wpływ również na zdrowie operatora oraz środowisko.

system antywibracyjny stihl

System antywibracyjny

Wibracje pracującego urządzenia mają bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie użytkownika. W związku z tym pilarka STIHL MS 231 RS Pro została wyposażona w specjalny system antywibracyjny AV, w którym strefy chwytów w dużym stopniu redukują liczbę drgań przenoszonych przez pracujący silnik spalinowy i podłączone do niego narzędzia.

wielofunkcyjny przełacznik

Wielofunkcyjny przełącznik

Zastosowanie w pilarce STIHL MS 231 RS Pro jednej dźwigni sprawia, że wszystkie najważniejsze funkcje urządzenia, takie jak rozruch na ciepło/zimno, praca oraz wyłączenie dostępne są w jednym miejscu. To bardzo wygodne rozwiązanie, poprawiające komfort i bezpieczeństwo obsługi. Dzięki zastosowaniu takiego przełącznika prawa ręką może przez cały czas spoczywać na uchwycie.

kompensator stihl

Kompensator

Wbudowany w gaźnik pilarki STIHL MS 231 RS Pro kompensator sprawia, że nie powstaje nadmierne wzbogacenie mieszanki paliwowo-olejowej, nawet pomimo zanieczyszczonego filtra powietrza. Silnik zachowuje swoją moc aż do chwili zanieczyszczenia ponad 80% powierzchni filtra. Po tym czasie filtr należy wyczyścić, aby przywrócić pełną sprawność pilarki. Dzięki zastosowaniu kompensatora nie jest wymagane przeprowadzanie częstych czynności serwisowych przez co zdecydowanie wydłuża się czas pracy.

boczny napinacz piły stihl

Boczny napinacz piły łańcuchowej

Dzięki zastosowaniu w pilarce STIHL MS 231 RS Pro bocznego napinacza łańcucha piły możliwość skaleczenia o ostrą piłę łańcuchową została zredukowana praktycznie do zera gdyż napinając łańcuch użytkownik nie ma kontaktu z ostrymi zębami piły. To wszystko dzięki zastosowaniu śruby napinacza, którą obraca się specjalnym pokrętłem przechodzącym przez pokrywę koła napędowego piły.

stihl ematic-system

STIHL Ematic-System

System, w skład którego wchodzą trzy elementy:

  • prowadnica Ematic

  • piła łańcuchowa Oilomatic

  • pompa olejowa z regulacją wydajności (redukcją ilości tłoczonego oleju)

Dzięki systemowi Ematic ilość zużywanego oleju do smarowania łańcucha może być zredukowana nawet o 50%. System zastosowany w pilarce STIHL MS 231 RS Pro dozuje olej w inteligentny sposób, tak, że dociera dokładnie w te miejsca piły, gdzie jest najbardziej potrzebny.

praktyczny korek zbiornika

Praktyczny korek zbiornika

Konstrukcja korków zbiorników paliwa i oleju w maszynach STIHL została specjalnie opatentowana. Dzięki zastosowaniu takich korków zbiorniki można szybko otworzyć i zamknąć bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi.

Dostępne wyposażenie dodatkowe

stihl elastostart

STIHL ElastoStart

System ułatwiający rozruch, który wykorzystuje specjalny element amortyzujący umieszczony w uchwycie rozrusznika. Element ten rozciąga się proporcjonalnie do działającej siły dzięki czemu umożliwia płynne uruchomienie silnika bez konieczności szarpania. Dzięki zastosowaniu systemu ElastoStart mięśnie i stawy użytkownika nie są już tak obciążone, a praca pilarką STIHL MS 231 RS Pro stanie się o wiele wygodniejsza.

filtr hd2

Filtr HD2

Filtr HD2 wykonany z polietylenu posiadający nawet o 70% drobniejsze pory w porównaniu z filtrami flisowymi czy poliamidowymi - co w praktyce oznacza filtrowanie najdrobniejszych cząstek zanieczyszczeń. Nowy filtr, w który została wyposażona pilarka STIHL MS 231 RS Pro nie absorbuje oleju i można go łatwo oczyścić ponieważ jest wodoodporny. Okrągły kartusz filtra można zdemontować w celu wyczyszczenia bez użycia specjalnych narzędzi.

"Posiadam i używam pił firmy Stihl od 10 lat. Szukałem mniejszej i lżejszej piły do ​​wycinania w lesie do obróbki mojego domowego drewna opałowego. MS 231 spełnia wszystkie moje oczekiwania i ma mnóstwo mocy, a jednocześnie jest lekką piłą. Zdecydowanie polecam tę pilarkę każdemu, kto potrzebuje pewnej maszyny do przygotowania drewna opałowego lub potrzebuje niezawodnej piły do ​​​​domu."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Darek
(2021-09-06)


"To niesamowita piła łańcuchowa! Wyciąłem dwa 30 cm drzewa i liczne gałęzie, które spadły po silnym wietrze. Ściąłem je wszystkie bez problemu. Za każdym razem odpala po dwóch lub trzech pociągnięciach."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Igor
(2021-08-03)


"Kocham moją pilarkę STIHL MS 231! Używana głównie do przygotowania drewna opałowego. Za każdym razem uruchamia się po trzecim pociągnięciu - nawet w mroźne zimowe dni. Z prowadnicą 40 cm z łatwością przeżera twarde drewno! Nie mam zastrzeżeń."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Albert
(2021-04-15)


"Po 40 latach z poprzednią piłą łańcuchową Stihl wymieniłem ją na nową pilarkę do drewna. MS 231 to dobrze wyglądająca, dobra piła do cięcia."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Wojciech
(2021-04-08)


"Jeśli nie otrzymałeś tego, czego się spodziewałeś, przypuszczam, że nie kupiłeś STIHL. Używam pilarek łańcuchowych i wysięgnikowych STIHL zawodowo od lat, ale nigdy nie posiadałem ich na własność. Teraz mam 4 hektary pokryte zaroślami i drzewami, więc w końcu przyszedł czas na zakup własnej piły spalinowej. Po swoich doświadczeniach nawet nie brałem pod uwagę zakupu innej marki niż STIHL. A model MS 231 sprawuje się świetnie."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Mariusz
(2021-03-06)


"Kupiłem tę piłę około miesiąc temu do przygotowania półfabrykatów drewnianych misek. Z łatwością tnie 40 cm półfabrykaty. Dodatkowo podczas burzy jednego z drzew odpadł duży konar, a pilarka Stihl MS 231 sobie z tym poradziła. Jeśli wykonujesz ciężką pracę może być dla Ciebie za słaba, ale ta piła wyróżnia się to idealną równowagą ciężaru i mocy zarówno do czyszczenia domowych zarośli jak i cięcia drewna opałowego."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Jurek
(2020-10-16)


  • Ostatnio oglądane produkty