• Kategorie
  • Pilarka spalinowa STIHL MS 261 C-M - 40 cm .325" RD3 Pro 1,3 mm L04 - łańcuch widiowy

Symbol: 11412000667
Brak towaru w magazynie
3399.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Zazwyczaj 1 dzień
Cena przesyłki 0
Kurier pobranie 0
InPost Paczkomaty Pobranie 0
Odbiór osobisty Kozienice (płatne przy odbiorze) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (płatne przy odbiorze) 0
Kurier 0
InPost Paczkomaty 0
Odbiór osobisty Kozienice (przedpłata) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (przedpłata) 0
Dostępność Brak towaru w magazynie
Waga 4.9 kg
EAN 886661352326
Zostaw telefon

Poręczna, mocna, profesjonalna pilarka spalinowa STIHL z systemem M-Tronic. System precyzyjnie reguluje czas zapłonu i dozuje odpowiednią ilość paliwa, uwzględniając warunki zewnętrzne. Zapewnia zawsze optymalną moc silnika.

Pilarka MS 261 -C-M z systemem M-Tronic pracuje optymalnie w i zapewnia najlepsze wyniki pracy podczas okrzesywania, trzebieży oraz ścinki drzew w średniej wielkości zasobach leśnych.

Łańcuch STIHL RAPID Duro 3 to wersja łańcucha STIHL RAPID Duro o niskim współczynniku odbicia. Zachowuje ostrość do czterech razy dłużej niż standardowe łańcuchy. Dzięki frezom o standardowych rozmiarach, RD3 jest niezwykle wytrzymały i daje bardzo dobre wyniki we wszystkich rodzajach drewna. Szczególnie nadaje się do cięcia zabrudzonego drewna, impregnowanego drewna, korzeni i twardego drewna, które szybko tępi zwykłe łańcuchy. Łańcuch należy naostrzyć za pomocą ściernicy diamentowej.

Długość prowadnicy (cm) 40
Moc (KM) 4,1
Moc (kW) 3,0
Podziałka (cal) .325
Pojemność silnika (cm3) 50,2
Producent silnika STIHL
Rodzaj silnika spalinowy

stihl m-tronic

STIHL M-Tronic (M)

System elektronicznej regulacji dozowania paliwa oraz ustawienia czasu zapłonu, dzięki któremu ręczna regulacja gaźnika nie jest już dłużej wymagana. System M-Tronic w który wyposażona została pilarka STIHL MS 261 C-M RD3 Pro zapewnia optymalną moc oraz wydajność, a dzięki temu stały zakres obrotów oraz wzorowe przyspieszenie. Ten elektroniczny system sterowania silnikiem z funkcją pamięci reguluje czas ustawienia zapłonu, optymalnie dozuje mieszankę paliwową i zakres obrotów, poprzez rozpoznanie fazy rozruchu (silnik ciepły/ zimny).

zawór dekompresyjny

Zawór dekompresyjny

Dzięki zastosowaniu w pilarce STIHL MS 261 C-M RD3 Pro systemu dekompresyjnego czas otwarcia zaworów w fazie rozruchu silnika jest wydłużony. To z kolei pozwala na znaczną redukcję siły wymaganej do pociągnięcia linki rozrusznika a także odciążenie osoby obsługującej urządzenie i ochronę całego systemu rozruchu urządzenia.

system filtrów powietrza o długiej żywotności stihl

System filtrów powietrza o długiej żywotności

Poprzez zastosowanie specjalnego systemu filtrów powietrza większe drobiny i zanieczyszczenia wyrzucane są na zewnątrz, a następnie, przez wznoszącą się rampę dodatkowo wyrzucane do góry. Dzięki temu wstępnie oczyszczone powietrze jest doprowadzane do filtra powietrza. Zastosowanie w pilarce STIHL MS 261 C-M RD3 Pro takiego systemu znacząco wydłuża okresy pracy pomiędzy kolejnymi czyszczeniami filtra powietrza.

stihl 2-mix

Silnik STIHL 2-MIX

Technologia 2-MIX od marki STIHL to innowacyjne rozwiązanie polegające na wytworzeniu powietrznej poduszki umieszczonej pomiędzy wydalanymi spalinami na świeżą porcją mieszanki paliwowo-olejowej w skrzyni korbowej silnika. Warstwa powietrza niezawierająca paliwa wytwarzana jest podczas procesu przepłukiwania. Dzięki takiemu rozwiązaniu zredukowane zostają straty paliwa co ma bezpośredni wpływ również na zdrowie operatora oraz środowisko.

nakretka z zabezpieczeniem przed zgubieniem stihl

Nakrętka z zabezpieczeniem przed zgubieniem

W pilarce STIHL MS 261 C-M RD3 Pro zastosowano praktyczną nakrętkę pokrywy koła napędowego, która zabezpiecza ją przed zgubieniem podczas wymiany zestawu tnącego.

pompa olejowa z regulacją wydajności stihl

Pompa olejowa z regulacją wydajności

Pilarka STIHL MS 261 C-M RD3 Pro wyposażona została w pompę umożliwiającą precyzyjne dozowanie odpowiedniej ilości oleju do smarowania prowadnicy. Zastosowanie ręcznej regulacji pozwala na redukcję zużycia oleju nawet o połowę.

czterokanałowa technika stihl

Czterokanałowa technika STIHL

Innowacja wprowadzona przez markę STIHL, która w dużym stopniu podnosi sprawność silnika oraz zapewnia lepsze spalanie paliwa. To wszystko jest możliwe dzięki zastosowaniu czterech kanałów przelotowych, w których następuje zawirowanie mieszanki paliwowo-powietrznej przed zapłonem. Dzięki temu zmniejsza się zużycie paliwa a zwiększa moment obrotowy w szerokim przedziale obrotów.

kompensator stihl

Kompensator

Wbudowany w gaźnik pilarki STIHL MS 261 C-M RD3 Pro kompensator sprawia, że nie powstaje nadmierne wzbogacenie mieszanki paliwowo-olejowej, nawet pomimo zanieczyszczonego filtra powietrza. Silnik zachowuje swoją moc aż do chwili zanieczyszczenia ponad 80% powierzchni filtra. Po tym czasie filtr należy wyczyścić, aby przywrócić pełną sprawność pilarki. Dzięki zastosowaniu kompensatora nie jest wymagane przeprowadzanie częstych czynności serwisowych przez co zdecydowanie wydłuża się czas pracy.

boczny napinacz piły stihl

Boczny napinacz piły łańcuchowej

Dzięki zastosowaniu w pilarce STIHL MS 261 C-M RD3 Pro bocznego napinacza łańcucha piły możliwość skaleczenia o ostrą piłę łańcuchową została zredukowana praktycznie do zera gdyż napinając łańcuch użytkownik nie ma kontaktu z ostrymi zębami piły. To wszystko dzięki zastosowaniu śruby napinacza, którą obraca się specjalnym pokrętłem przechodzącym przez pokrywę koła napędowego piły.

stihl ematic-system

STIHL Ematic-System

System, w skład którego wchodzą trzy elementy:

  • prowadnica Ematic

  • piła łańcuchowa Oilomatic

  • pompa olejowa z regulacją wydajności (redukcją ilości tłoczonego oleju)

Dzięki systemowi Ematic ilość zużywanego oleju do smarowania łańcucha może być zredukowana nawet o 50%. System zastosowany w pilarce STIHL MS 261 C-M RD3 Pro dozuje olej w inteligentny sposób, tak, że dociera dokładnie w te miejsca piły, gdzie jest najbardziej potrzebny.

stihl elastostart

STIHL ElastoStart

System ułatwiający rozruch, który wykorzystuje specjalny element amortyzujący umieszczony w uchwycie rozrusznika. Element ten rozciąga się proporcjonalnie do działającej siły dzięki czemu umożliwia płynne uruchomienie silnika bez konieczności szarpania. Dzięki zastosowaniu systemu ElastoStart mięśnie i stawy użytkownika nie są już tak obciążone, a praca pilarką STIHL MS 261 C-M RD3 Pro staje się o wiele wygodniejsza.

układ wstępnego ogrzewania gaźnika stihl

Układ wstępnego ogrzewania gaźnika

System zapobiegający oblodzeniu gaźnika podczas użytkowania w niskich temperaturach. Pilarka STIHL MS 261 C-M RD3 Pro wyposażona w ten układ pracuje niezawodnie nawet wtedy, gdy na dworze panują warunki zimowe. W tym trybie pracy ogrzane powietrze przepływa wokół gaźnika, co zapobiega jego oblodzeniu.

praktyczny korek zbiornika

Praktyczny korek zbiornika

Konstrukcja korków zbiorników paliwa i oleju w maszynach STIHL została specjalnie opatentowana. Dzięki zastosowaniu takich korków zbiorniki można szybko otworzyć i zamknąć bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi.

filtr hd2

Filtr HD2

Filtr HD2 wykonany z polietylenu posiadający nawet o 70% drobniejsze pory w porównaniu z filtrami flisowymi czy poliamidowymi - co w praktyce oznacza filtrowanie najdrobniejszych cząstek zanieczyszczeń. Nowy filtr, w który została wyposażona pilarka STIHL MS 261 C-M RD3 Pro nie absorbuje oleju i można go łatwo oczyścić ponieważ jest wodoodporny. Okrągły kartusz filtra można zdemontować w celu wyczyszczenia bez użycia specjalnych narzędzi.

"Ostatnio kupiłem pilarkę spalinową MS 261 CM co prawda posiadam trzy inne piły, ale ta jest zdecydowanie najlepsza z nich. Niesamowita moc, tnie drzewa każdej grubości w dodatku super łatwa do uruchomienia na gorąco lub na zimno."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Tomek
(2021-03-30)


"Bardzo dobra i niezawodna pilarka - polecam wszystkim. MS 261 C-M to mocna pilarka do zadań specjalnych. Lekka, a przy tym mocna. Najwyższa technika dla tych, którzy przykładają dużą wagę do komfortu pracy. Łatwa obsługa"

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Bartosz
(2021-03-12)


  • Ostatnio oglądane produkty