• Kosiarka spalinowa STIHL RM 448 PC

Gwarancja
2 lata
2099.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu Zazwyczaj 1 dzień
Cena przesyłki 0
Kurier pobranie 0
Odbiór osobisty Kozienice (płatne przy odbiorze) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (płatne przy odbiorze) 0
Kurier 0
Odbiór osobisty Kozienice (przedpłata) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (przedpłata) 0
Dostępność Średnia dostępność
Waga 27 kg

Gwarancja udanych zakupów

Kosiarka spalinowa STIHL RM 448 PC

Model RM 448 PC to kosiarka, która sprawdzi się przy koszeniu trawników o powierzchni do 1200 m2. Dzięki zastosowaniu mocnego silnika Briggs & Stratton o pojemności skokowej 150 cm3 i mocy 2,2 kW dobrze radzi sobie z koszeniem średniej wielkości trawników.

Kosiarka wyposażona jest w centralną, 6-cio stopniową regulację wysokości koszenia, która umożliwia ustawienie w zakresie od 25 do 75 mm.

Kosiarka spalinowa STIHL RM 448 PC wyposażona jest w kosz na trawę o pojemności 55 litrów, który posiada funkcję łatwego otwarcia i opróżniania.

Składany, pojedynczy uchwyt kierujący ułatwia przechowywanie kosiarki, oraz umożliwia łatwy transport maszyny. 

Kosiarka może zostać przezbrojona także w zestaw do mulczowania.

Napęd na koła sprawia, że kosiarka spalinowa STIHL RM 448 PC prowadzi się lekko i pewnie, a koszenie większych powierzchni nie jest już tak męczące.

Producent silnika Briggs & Stratton
Rodzaj silnika spalinowy
Pojemność silnika (cm3) 150
Moc (kW) 2,2
Powierzchnia (m2) do 1200
Szerokość robocza (cm) 46
Pojemność kosza (l) 55
Napęd napęd na koła
Regulacja wysokości centralna, 6 stopniowa
Funkcje kosiarki wyrzut tylny, zbieranie trawy do kosza
Wysokość koszenia (mm) 25-75
Obudowa tworzywo PP
Ilość noży 1
Liczba cylindrów 1
Łożyskowane koła Tak
Pojemność zbiornika paliwa (l) 0,8

image

Silnik z systemem łatwego rozruchu (ReadyStart)

Zastosowanie technologii ReadyStart sprawia, że silniki kosiarek spalinowych STIHL nie wymagają użycia dużej siły w celu rozruchu jednostki. System ten zapewnia niezawodny start silnika w każdej temperaturze.

image

Napęd na koła

Większe trawniki nie są już przeszkodą. Kosiarka spalinowa STIHL RM 448 PC posiada napęd na koła, dzięki któremu koszenie dużych powierzchni nie jest już tak uciążliwe. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania praca staje się lżejsza, szczególnie w miejscach, które wymagają operowania na pochyłym terenie.

image

Nóż łopatkowy

Zastosowany w kosiarce STIHL RM 448 PC nóż łopatkowy sprawia, że trawa jest ścinana bardzo równo i dokładnie wypełnia kosz. Obudowa kosiarki o specjalnym aerodynamicznym kształcie w połączeniu z silnym strumieniem powietrza, który wytwarzany jest przez nóż tnący sprawiają, że trawa unosi się przed cięciem, co z kolei sprawia, że każde źdźbło jest ucięte na tej samej wysokości. W kolejnym etapie ścięta trawa wdmuchiwana jest poprzez wydajny system kierowania powietrza do kosza zbierającego.

image

Składany kosz na trawę ze wskaźnikiem zapełnienia

Specjalna konstrukcja kosza na trawę umożliwia jego łatwe rozłożenie, dzięki czemu łatwo jest do otworzyć i opróżnić. Wbudowany wskaźnik napełnienia informuje użytkownika o stopniu wypełnienia kosza. Pył oraz trawa, która wydostaje się z kosza poprzez boczne szczeliny wentylacyjne wdmuchiwane są z powrotem w glebę.

image

Koła z bieżnikiem

Koła w tej kosiarce STIHL RM 448 PC zbudowane są z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu są solidne i trwałe. Specjalnie wyprofilowane bieżniki pozwalają na łatwe manewrowanie urządzeniem, dodatkowo korzystnie wpływając na stabilizację toru i kierunku jazdy kosiarki.

image

Uchwyt transportowy

Zastosowane w kosiarce uchwyty transportowe pozwalają na łatwe przenoszenie urządzenia. Dodatkowym atutem jest możliwość podłączenia do uchwytu pasa transportowego, który dodatkowo zabezpiecza kosiarkę podczas transportu.

image

Pojedynczy uchwyt kierujący

Uchwyt umożliwiający łatwe złożenie, dzięki czemu każdy użytkownik w prosty sposób może dopasować kosiarkę do swoich indywidualnych potrzeb. Ponadto łatwe składanie uchwytu sprawia, że wyjmowanie kosza staje się dziecinnie proste.

image

Obudowa z tworzywa sztucznego

Zastosowana w kosiarce STIHL RM 448 PC obudowa z tworzywa sztucznego sprawia, że urządzenie jest odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wytrzymałe. Odporność na temperaturę oraz promieniowanie ultrafioletowe to kolejna zaleta tej obudowy.

image

Centralna regulacja wysokości koszenia

Regulacja wysokości koszenia w kosiarce STIHL RM 448 PC odbywa się w sposób półautomatyczny, dzięki zastosowaniu centralnej regulacji, która posiada dodatkowe wspomaganie sprężynowe. Jeden z kilu stopni wysokości, które wskazuje praktyczna skala ustawia się za pomocą wygodnej dźwigni. To rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej komfortowe w użytkowaniu niż regulacja każdego koła osobno.

image

Funkcja mulczowania

Kosiarka STIHL RM 448 PC oferuje również funkcję mulczowania. Rozwiązanie to jest możliwe dzięki zastosowaniu ostrza do mulczowania, które tnie trawę na bardzo drobne kawałki, dzięki temu skoszona trawa opada z powrotem na glebę co poprawia jej użyźnienie oraz uzupełnia cenne składniki odżywcze.

"Jest ok, kosiarka i sprzedający jak najbardziej do polecenia !!!"

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Waldemar
(2021-03-29)


"Kosiarka RM 448 PC zadziwila mnie swoimi parametrami oraz wykonaniem. Swietnie przemyślana rączka, bardzo masywna rura skladana blyskawicznie do transportu. Silnik który przy tej szerokosci koszenia nie ma problemu z gęstą trawą. Materiał z którego wykonany jest korpus kosiarki jest badzo trwały i odporny na uderzenia np. kamieni czy też szyszek. Po raz kolejmy zadowolony jestem z produktów marki Stihl."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

AdrianK.
(2021-03-23)


  • Produkty pasujące