Darmowa dostawa

Dla zakupów o łącznej wartości powyżej 500 zł. Szczegóły na karcie produktu

Zwrot towaru w ciągu 14 dni

Zwrot towaru w ciągu 14 dni

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Dmuchawy i odkurzacze

Dmuchawy to urządzenia stworzone z myślą o pomocy przy porządkach w okresie jesiennym. To urządzenia dedykowane do wydmuchiwania z trawnika i chodnika opadających z drzew liści. Teraz wielogodzinna i męcząca praca grabiami czy miotłą może zostać zastąpiona jednym wygodnym urządzeniem. Dmuchawy często posiadają możliwość łatwego przekształcenia w odkurzacz. Odkurzacze posiadające specjalne noże rozdrabniające pozwalają na zredukowanie objętości zaciąganych liści do 1/14 ich objętości, dzięki czemu zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Poprzez zastosowanie dodatkowego worka gromadzącego liście oraz inne odpady, urządzenie staje się kompletnym narzędziem sprzątającym.

Dmuchawa-odkurzacz GR EBV 260 BN Dmuchawa jest napędzana sprawdzonym silnikiem o mocy 1,2 KM i pojemności 25,4 cm3, który napędza wentylator obracający się z prędko...
Brak produktu w magazynie

Dmuchawa czy odkurzacz?

Dmuchawy

To urządzenia o prostej konstrukcji składające się z korpusu oraz rury, przez którą przelatuje powietrze. W przypadku dmuchawy jak sama nazwa wskazuje powietrze jest wydmuchiwane dzięki czemu urządzenie umożliwia odpychanie przedmiotów znajdujących się bezpośrednio przed wylotem powietrza. Dzięki temu w łatwy sposób liście oraz inne zanieczyszczenia mogą być zepchnięte np. z chodnika na trawnik, a następnie w wyznaczone miejsce. Dmuchawy pozwalają na dokładne oczyszczenie trudno dostępnych miejsc oraz wąskich ścieżek, gdzie dojście tradycyjną miotłą jest niemożliwe.

Odkurzacze

Odkurzacze działają odwrotnie do dmuchaw, czyli zamiast wydmuchiwać powietrze, te je zasysają. Dzięki temu umożliwiają zbieranie liści oraz innych odpadów. Odkurzacze zazwyczaj wyposażone są w pojemne worki, które ułatwiają gromadzenie odpadów. Podczas wyboru odkurzacza warto zastanowić jak jak duży worek będzie nam potrzebny. Duży worek to większy ciężar, a to z kolei przekłada się bezpośrednio na komfort użytkowania. Odkurzacze wyposażone są dodatkowo w noże rozdrabniające liście, które znacząco zmniejszają ich objętość, a dzięki temu wydłużają czas pracy bez konieczności częstego opróżniania worka.

Urządzenia 2 w 1

Idealnym rozwiązaniem byłoby urządzenie, które posiada zarówno funkcję dmuchawy jak i odkurzacza. Na szczęście producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują takie urządzenia. Przekształcenie dmuchawy w odkurzacz sprowadza się zazwyczaj do przestawienia funkcji w urządzeniu, bez konieczności rozkręcania urządzenia. W ten sposób za jednym podejściem możliwe jest zgarnięcie liści w jedno miejsce a następnie wciągnięcie ich do worka.

Rodzaje silników stosowanych w dmuchawach

Na rynku spotyka się dmuchawy z silnikami spalinowymi, elektrycznymi oraz akumulatorowymi. 

Dmuchawy spalinowe 

Wyróżniają się największą mocą w stosunku do wersji elektrycznej czy akumulatorowej. Dzięki temu pozwalają na bardziej wydają pracę przy jednoczesnej oszczędności czasu. To urządzenia mogące pracować wszędzie i w każdych warunkach, gdyż nie są ograniczone dostępem do sieci elektrycznej. Niestety są urządzeniami znacznie cięższymi od konkurentów, co dyskwalifikuje je wśród niektórych odbiorców. Generowany hałas oraz trujące spaliny również mogą wpływać niekorzystnie na komfort pracy dmuchawą spalinową.

Dmuchawy elektryczne

Zbudowane są w oparciu o silniki elektryczne, dzięki czemu ich praca jest zdecydowanie cichsza od dmuchaw spalinowych. Ponadto dmuchawy elektryczne nie wydzielają spalin, dzięki czemu są przyjazne dla zdrowia i środowiska. Największą wadą tego rodzaju dmuchaw jest konieczność stałego podłączenia do sieci elektrycznej i ciąganie za sobą przedłużacza, co zdecydowanie ogranicza obszar pracy i uniemożliwia zabranie urządzenia w teren.

Dmuchawy akumulatorowe

To idealny kompromis między urządzeniem spalinowym i elektrycznym. Nie wymaga dostępu do sieci elektrycznej a jednocześnie jest lekkie i posiada wystarczającą moc. Największą wadą dmuchaw akumulatorowych jest ich czas pracy. Niestety akumulator nie pozwoli na wielogodzinną pracę i podczas zakupu warto rozważyć kupno dodatkowej baterii. 

W aktualnej ofercie sklepu posiadamy dmuchawy takich producentów jak: STIHL, Grass oraz Stiga

Dmuchawy STIHL charakteryzują się dużym zróżnicowaniem produktowym. W ofercie STIHL znajdują się zarówno dmuchawy spalinowe jak i elektryczne oraz akumulatorowe. Jakość produktów STIHL gwarantuje zadowolenie z produktów przez długie lata.

Dmuchawy Grass wyróżniają się sprawdzonymi silnikami, które z niezwykłą łatwością napędzają wentylatory dmuchawy. Łatwość przestawienia funkcji z dmuchawy na odkurzacz to kolejna mocna strona dmuchawy Grass.

Dmuchawy Stiga oferują urządzenia ze zmiennymi ustawieniami prędkości, dzięki czemu łatwo dostosować dmuchawę do konkretnego zadania. Mocne silniki oraz ergonomiczne uchwyty to niewątpliwe atuty dmuchawy Stiga.