• Kategorie
  • Szukaj
  • Glebogryzarki

Jaką glebogryzarkę wybrać?

Glebogryzarki mają zastosowanie przy spulchnianiu gleby oraz wyrównywaniu powierzchni. Zdecydowanie ułatwiają pracę przy pracy z twardą glebą. Jednym z ważniejszych parametrów jakie należy określić przed wyborem glebogryzarki jest określenie na jak dużej powierzchni będzie używana. Niemniej ważnym parametrem jest moc silnika glebogryzarki, gdyż to od niego będzie zależeć efektywność spulchniania gleby. Na rynku można wyróżnić 3 główne kategorie glebogryzarek czyli glebogryzarki ręczne, glebogryzarki spalinowe oraz glebogryzarki elektryczne. Urządzenia ręczne niestety nie posiadają napędu, przez co wymagają nakładów dużego wysiłku aby praca była efektywna. Mimo wszystko sprawdzają się na niewielkich powierzchniach o małym metrażu. Glebogryzarki spalinowe posiadają napęd, dzięki któremu praca staje się lżejsza i nie wymaga aż tak dużego wysiłku jak w przypadku urządzeń ręcznych. Mają zastosowanie przy większych powierzchniach i są bardzo mobilne, nie są zależne od dodatkowego zasilania elektrycznego. Glebogryzarki elektryczne to kompromis między glebogryzarką spalinową a ręczną. Ograniczeniem jest przy nich długość kabla elektrycznego i konieczność zwracania szczególnej uwagi na ów kabel, aby nie uszkodzić go podczas pracy. Dzięki zastosowaniu dodatkowych akcesoriów praca staje się jeszcze prostsza. Poza wspomnianymi akcesoriami dostępne są również oleje silnikowe do glebogryzarek.

Aktualnie w ofercie sklepu posiadamy glebogryzarki takich marek jak: STIHL, Stiga, Grass oraz Hortmasz:

  • Glebogryzarki STIHL dzięki swoim mocnym podzespołom sprawiają, że spulchnianie gleby przestaje wymagać dużego nakładu pracy i odbywa się bardzo szybko.
  • Glebogryzarki Stiga charakteryzują się kompaktową budową oraz mocnymi silnikami. Wyjątkowo solidna konstrukcja glebogryzarek Stiga oraz wytrzymałe noże pozwalają na lekką i łatwą pracę.
  • Glebogryzarki Grass przystosowane zostały w sposób szczególny do polskich warunków klimatycznych. Mocne silniki oraz trwałą i solidna konstrukcja to tylko niektóre z wielu zalet glebogryzarek Grass.
  • Glebogryzarki Hortmasz mają zastosowanie zarówno w przydomowych ogrodach czy wyspecjalizowanych uprawach rolnych jak również przy pracach budowlanych oraz brukarskich. Możliwość doboru dodatkowych akcesoriów do kolejny atut glebogryzarek Hortmasz.