Darmowa dostawa

Dla zakupów o łącznej wartości powyżej 500 zł. Szczegóły na karcie produktu

Zwrot towaru w ciągu 14 dni

Zwrot towaru w ciągu 14 dni

  • Kategorie
  • Szukaj
  • Kosiarki akumulatorowe

Kosiarki akumulatorowe to idealny kompromis między kosiarką spalinową oraz kosiarką elektryczną. Posiada zalety zarówno jednych jak i drugich jednocześnie nie przejmując większości ich wad. Połączenie kompaktowych wymiarów, niskiej wagi a także braku konieczności stałego dostępu do prądu elektrycznego oraz stosowania przedłużacza sieciowego to tylko niektóre z zalet kosiarek akumulatorowych.

Kosiarka akumulatorowa AL-KO 38.2 Li COMFORT - ZESTAW (2 x aku 18V 4.0 Ah + ładowarka 3.0 A) 113843 Kosiarka akumulatorowa AL-KO 18 V BOSCH HOME AND GARDEN COMPATIB...
Brak produktu w magazynie

Kosiarka uniwersalna

Urządzenia akumulatorowe w ostatnich latach zyskały na popularności. Użytkownicy są coraz bardziej wymagający a producenci starają się sprostać ich wymaganiom. Obecnie kosiarki akumulatorowe oferują akceptowalną moc przy jednoczesnym wysokim komforcie pracy. 

Małe gabaryty, mobilność, wysoki komfort pracy image

Jak zostało wcześniej wspomniane, kosiarki akumulatorowe łączą zalety kosiarek spalinowych oraz elektrycznych. Są to urządzenia kompaktowe wyróżniające się małymi gabarytami, bardzo zwrotne i lekkie. Idealnie sprawdzają się w miejscach trudno dostępnych, gdzie brakuje dostępu do sieci elektrycznej, a kosiarka spalinowa jest za duża by tam się dostać. Spokojnie zmieści się do samochodu a więc można zabrać ją do koszenia przestrzeni oddalonych od obszarów bez dostępu do źródła prądu. Ponadto kosiarki te posiadają silniki elektryczne, które wyróżniają się wysoką kulturą pracy, są ciche i nie wydzielają spalin, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska.

Wady kosiarek akumulatorowych image

Największą wadą kosiarek akumulatorowych jest ich czas pracy. Nie da się ukryć, że urządzenia te przeznaczone są raczej do koszenia małych powierzchni, ponieważ czas ładowania akumulatora jest większy niż czas koszenia. Podczas zakupu kosiarki akumulatorowej warto rozpatrzyć również zakup dodatkowej lub większej baterii, dzięki której czas pracy zdecydowanie się wydłuży, a my nie zostaniemy z nieskoszonym trawnikiem na czas potrzebny do naładowania akumulatora.

Kolejną wadą jest dosyć wysoka cena samej kosiarki jak i samego akumulatora. W podobnej cenie można dostać sporo mocniejszą kosiarkę elektryczną lub spalinową. Akumulator z każdym ładowaniem traci część swojej pojemności, przez co po pewnym czasie może okazać się, że czas koszenia nie będzie wystarczający, aby w pełni wykosić wybrany obszar.