• Kategorie
  • Szukaj
  • Kosiarki spalinowe z napędem

Kosiarki z napędem to maszyny z wyższej półki oferujące wysoki komfort użytkowania i dające możliwość koszenia dużych powierzchni przy minimalnym wysiłku ze strony operującego. Większa waga maszyny przestaje być problemem gdyż napęd na koła sprawia, że można zapomnieć o uciążliwym pchaniu kosiarki.

Dzięki napędowi praca nawet przez długi czas przestaje być problematyczna, ponieważ kosiarka właściwie prowadzi się sama, a operator zajmuje się jedynie jej kierowaniem, tak by dotarła do każdego zakamarka ogrodu.

Kosiarka z napędem czy bez napędu?

Kosiarki bez napędu mimo, że są lżejsze od maszyn z napędem wciąż są dużo cięższe od kosiarek elektrycznych czy akumulatorowych przez co wielogodzinna praca jest utrudniona, gdyż wymaga wkładu sporego wysiłku.

Jak działa napęd

Kosiarki z napędem działają na bardzo prostej zasadzie. Wbudowany napęd przekazuje ruch na koła, dzięki czemu kosiarka sama jedzie do przodu. W ten sposób wyeliminowana jest konieczność pchania kosiarki co zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania. Rozwiązanie to jest szczególnie doceniane przez osoby, które cenią lekkość prowadzenia i możliwość pracy w długich odcinkach czasu.

Waga kosiarki z napędem

Kosiarki z napędem są cięższe od tych nie posiadających napędu, co może stanowić problem w koszeniu powierzchni, gdzie wymagane jest częste cofanie kosiarki. Napęd działa tylko do przodu, więc aby cofnąć kosiarkę trzeba użyć więcej siły aby ją wyciągnąć. Z tego względu kosiarki z napędem przeznaczone są raczej do większych powierzchni, gdzie nie jest wymagane ciągłe manewrowanie wokół krzaków i innej roślinności.

Warto kupić kosiarkę z napędem?

W tym momencie warto wspomnieć o tych mniej pozytywnych konsekwencjach posiadania kosiarki spalinowej z napędem. Z racji bardziej skomplikowanej budowy takiej maszyny wymagane jest częstsze jej serwisowanie. Oczywiście poza standardową konserwacją taką jak wymiana oleju czy filtrów oraz ostrzeniem bądź wymianą zużytych noży tnących konieczne jest również zadbanie o najważniejszą cechę czyli napęd urządzenia. Zaniedbany napęd renomowanych producentów może być bardzo drogi w naprawie. Napęd z wyższej półki może kosztować nawet ponad 2000 zł, warto więc zadbać o regularne sprawdzanie jego stanu technicznego.