Darmowa dostawa

Dla zakupów o łącznej wartości powyżej 500 zł. Szczegóły na karcie produktu

Zwrot towaru w ciągu 14 dni

Zwrot towaru w ciągu 14 dni

  • Kategorie
  • Pilarka ratownicza STIHL MS 462 C-M R - 50 cm 3/8" RDR 1,6 mm

Brak towaru w magazynie
6199.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Zazwyczaj 1 dzień
Cena przesyłki 0
Kurier (pobranie) 0
Odbiór w punkcie Poczty Polskiej (pobranie) 0
Odbiór osobisty Kozienice (płatne przy odbiorze) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (płatne przy odbiorze) 0
Kurier 0
InPost Paczkomaty 0
ORLEN Paczka 0
Odbiór w punkcie Poczty Polskiej 0
Odbiór osobisty Kozienice (przedpłata) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (przedpłata) 0
Dostępność Brak towaru w magazynie
Waga 6.5 kg

Zaprojektowana specjalnie dla przeszkolonego personelu straży pożarnej i ratownictwa. Pilarka ratownicza STIHL MS 462 C-M R wyposażona jest w niezwykły łańcuch ratunkowy OILOMATIC STIHL RAPID Duro Rescue Chain (RDR), który może przecinać szkło, blachę, dachy, drewno i szeroką gamę innych materiałów napotkanych podczas akcji ratowniczych.

W porównaniu z pilarką ratowniczą MS 461, STIHL 462 C-M R jest lżejsza, ma znacznie ograniczny poziomm wibracji i ma większą pojemność zbiornika oleju łańcuchowego. Ogranicznik głębokości umożliwia szybkie cięcie z kontrolowaną głębokością w najtrudniejszych zastosowaniach, takich jak wentylacja dachu i wejście techniczne, podczas gdy płyta ochronna tłumika ogranicza ilość zanieczyszczeń na tłumiku.

Pilarka ratownicza STIHL MS 462 C-M R wyposażono została ponadto w bardzo duży uchwyt rozrusznika co umożliwia łatwiejsze uruchamianie w dużych rękawicach ochronnych. Gdy liczą się sekundy, profesjonalni ratownicy liczą na STIHL.

Pojemność silnika (cm3) 72,2
Moc (kW) 4,4
Producent silnika STIHL
Rodzaj silnika spalinowy
Długość prowadnicy (cm) 50
Moc (KM) 6,0
Podziałka (cal) 3/8

image

STIHL M-Tronic (M)

Pilarka ratownicza STIHL MS 462 C-M R jest wyposażona w system M-Tronic (M) — nową generację inteligentnego zarządzania silnikiem, która eliminuje śruby regulacyjne gaźnika przy niskich i wysokich obrotach, kompensuje zabrudzenia filtra powietrza oraz zmiany wysokości i jakości paliwa, zapewniając optymalną moc silnika w każdym momencie. W pełni elektroniczny system zarządzania silnikiem kontroluje czas zapłonu i ilość paliwa we wszystkich trybach pracy. Ponadto uwzględnia również czynniki zewnętrzne, takie jak temperatura, wysokość i jakość paliwa. Utrzymuje stałą wydajność silnika, stabilną prędkość maksymalną i znakomite przyspieszenie. Dzięki elektronicznemu systemowi wykrywania zimnego/ciepłego startu dźwignia kombi ma tylko jedną pozycję startową. Silnik można uruchomić z mniejszą liczbą pociągnięć niż wcześniej, a prędkość można przyspieszyć natychmiast bez zmiany biegów, nawet przy zimnym rozruchu.

image

Zawór dekompresyjny

Zawór dekompresyjny, w który została wyposażona pilarka ratownicza STIHL MS 462 C-M R odpowietrza sprężanie w cylindrze, ułatwiając rozruch. Zawór tymczasowo zmniejsza kompresję w komorze spalania podczas rozruchu i pomaga zmniejszyć wysiłek potrzebny do ciągnięcia linki rozrusznika. Jest otwierany ręcznie i zamyka się automatycznie, gdy tylko silnik odpali.

image

Silnik STIHL 2-MIX

Dwusuwowy silnik STIHL w technologii 2-MIX zapewnia dużą moc, a przy tym oszczędność paliwa, którego zużycie zostało zmniejszone do 20% w porównaniu do dwusuwowych silników STIHL o podobnej mocy bez technologii 2-MIX. Emisja spalin spadła o ok. 50%.

image

Nakrętka z zabezpieczeniem przed zgubieniem

Pilarka ratownicza STIHL MS 462 C-M R posiada specjalnie zabezpieczone nakrętki, które podczas regulacji napięcia lub wymiany łańcucha pozostają na swoim miejscu.

image

System antywibracyjny

STIHL opracował system minimalizacji poziomu wibracji ręcznych urządzeń przeznaczonych do użytku na zewnątrz. System antywibracyjny STIHL pomaga zmniejszyć zmęczenie operatora i zapewnia bardziej komfortową pracę.

image

Kompensator

Kompensator STIHL to element sterujący w gaźniku, który zapewnia stabilną moc silnika, skład spalin i zużycie paliwa przez długi czas, niezależnie od stopnia zanieczyszczenia filtra powietrza. Dzięki temu filtr powietrza w pilarce ratowniczej STIHL MS 462 C-M R można czyścić rzadziej, spadek mocy staje się zauważalny dopiero gdy ok. 80% powierzchni filtra jest zatkane. Praca staje się możliwa przez długi czas bez konserwacji filtra.

image

Boczny napinacz piły łańcuchowej

Napinacz łańcucha z dostępem z boku znacznie ułatwia użytkownikowi regulację łańcucha piły w przeciwieństwie do typowego położenia śruby regulacyjnej prowadnicy z przodu. Śruba napinająca jest prowadzona z boku przez pokrywę koła łańcuchowego. Zapobiega to kontaktowi rąk ostrym łańcuchem oraz ewentualnym skaleczeniom.

image

Praktyczny korek zbiornika

Pilarkę ratowniczą STIHL MS 462 C-M R wyposażono w specjalne, opatentowane korki wlewów paliwa i oleju. Zbiorniki z takimi pokrywami otwierają się i zamykają łatwo, szybko i bez użycia narzędzi.

image

Dźwignia Kombi

System M-Tronic rozpoznaje fazę rozruchu na ciepło i na zimno, dlatego na dźwigni kombi znajduje się tylko pozycja startowa. M-tronic dozuje dokładnie taką ilość paliwa jaka jest w danej chwili potrzebna. Ogromną zaletą tej technicznej innowacji jet fakt, że użytkownik może natychmiast przystąpić do pracy i to na najwyższych obrotach. Dzięki uzyskaniu optymalnego przyspieszenia po kilku sekundach pilarka STIHL MS 462 C-M R jest całkowicie gotowa do pracy.

image

STIHL Ematic z nowym systemem tłoczenia oleju

Regulowana automatyczna olejarka umożliwia użytkownikowi dostosowanie smarowania prowadnicy i łańcucha piły do ​​różnych warunków cięcia.

image

Filtr HD2

Nowy filtr powietrza HD2 z wkładem polietylenowym i uszczelką, który znajduje się w standardowym wyposażeniu pilarki STIHL MS 462 C-M R zapobiega wchłanianiu drobnego pyłu. Hermetyczne uszczelnienie zwiększa żywotność silnika. Poprawia moc filtrowania przed drobnym kurzem. Ułatwia czyszczenie mydłem i wodą. Jego powierzchnia odpycha olej i wodę, co zdecydowanie wysłuża żywotność filtra.

image

Ogranicznik głębokości cięcia

Ułatwia szybkie, kontrolowane na głębokość cięcie. Bezstopniowa regulacja głębokości cięcia do ok 20 cm. Regulacja jest możliwa również poprzez rękawice ochronne.

image

Uchwyt pilarki z miejscem na klucz

Zapewnia poręczność i ergonomię pracy. Klucz jest zawsze pod ręką np. przy wymianie piły łańcuchowej.

image

Metalowa osłona przy gaźniku

Przy cięciu pewnych materiałów np. bitum, unika się gromadzenia nadmiaru powstających zanieczyszczeń chroniąc gaźnik.Duży uchwyt linki rozrusznikazoom

image

Duży uchwyt linki rozrusznika

Pilarka ratownicza STIHL MS 462 C-M R posiada duży uchwyt linki rozrusznika, który umożliwia pewny i łatwy start.

image

Szybki napinacz ogranicznika głębokości cięcia

Ułatwia użycie w różnych pozycjach. Zapewnia odpowiednie napięcie i trzymanie ogranicznika głębokości cięcia.

image

Zoptymalizowana pokrywa koła napędowego

Lżejsza, węższa oraz spłaszczona pokrywa koła napędowego redukuje wysiłek przy okrzesywaniu i wspomaga wydajne odprowadzanie wiórów.

Prosimy zapoznać się z informacjami o dostawie oraz regulaminem sklepu.