• Kategorie
  • Pilarka spalinowa STIHL MS 180 - 35 cm 3/8" PM3 1,3 mm

Symbol: 019268
Gwarancja
2 lata
949.00 -7% 880.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu Zazwyczaj 1 dzień
Cena przesyłki 0
Kurier pobranie 0
InPost Paczkomaty Pobranie 0
Odbiór osobisty Kozienice (płatne przy odbiorze) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (płatne przy odbiorze) 0
Kurier 0
InPost Paczkomaty 0
Odbiór osobisty Kozienice (przedpłata) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (przedpłata) 0
Dostępność Mała dostępność
Waga 4.1 kg

Gwarancja udanych zakupów

Pilarka spalinowa STIHL MS 180 11302000368

Niezawodna, lekka pilarka do okazjonalnego użytku ze sprawdzonymi rozwiązaniami technicznymi STIHL.

Doskonała do przygotowania drewna opałowego i prac budowlanych w drewnie.

Udoskonalona konstrukcja zapewnia lepsze chłodzenie silnika i filtrację powietrza, co zapewnia stałą wydajność w terenie.

Wyposażona w boczny napinacz piły łańcuchowej orazoszczędny silnik 2-MIX.

Prowadnica o długości 35 cm pozwala ścinać nawet grubsze gałęzie oraz średniej wielkości drzewa.

Jeśli szukasz niezawodnej, lekkiej pilarki do okazjonalnego użytku, STIHL MS 180 to dobry wybór.

Główne różnice między pilarką STIHL MS 180 a tańszą MS 170:

  • mocniejszy silnik o większej pojemności (1,4 KM vs 1,2 KM oraz 31,8 cm3 vs 30,1 cm3)
  • grubszy łańcuch oraz prowadnica (1,3 mm vs 1,1 mm)
  • ta sama waga urządzenia (4,1 kg)
  • możliwość regulacji gaźnika (klucz w zestawie)
Długość prowadnicy (cm) 35
Moc (KM) 1,9
Moc (kW) 1,4
Podziałka (cal) 3/8 P
Pojemność silnika (cm3) 31,8
Producent silnika STIHL
Rodzaj silnika spalinowy

stihl 2-mix

Silnik STIHL 2-MIX

Technologia 2-MIX od marki STIHL to innowacyjne rozwiązanie polegające na wytworzeniu powietrznej poduszki umieszczonej pomiędzy wydalanymi spalinami na świeżą porcją mieszanki paliwowo-olejowej w skrzyni korbowej silnika. Warstwa powietrza niezawierająca paliwa wytwarzana jest podczas procesu przepłukiwania. Dzięki takiemu rozwiązaniu zredukowane zostają straty paliwa co ma bezpośredni wpływ również na zdrowie operatora oraz środowisko.

czterokanałowa technika stihl

Czterokanałowa technika STIHL

Innowacja wprowadzona przez markę STIHL, która w dużym stopniu podnosi sprawność silnika oraz zapewnia lepsze spalanie paliwa. To wszystko jest możliwe dzięki zastosowaniu czterech kanałów przelotowych, w których następuje zawirowanie mieszanki paliwowo-powietrznej przed zapłonem. Dzięki temu zmniejsza się zużycie paliwa a zwiększa moment obrotowy w szerokim przedziale obrotów.

system antywibracyjny stihl

System antywibracyjny

Wibracje pracującego urządzenia mają bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie użytkownika. W związku z tym pilarka STIHL MS 180 została wyposażona w specjalny system antywibracyjny AV, w którym strefy chwytów w dużym stopniu redukują liczbę drgań przenoszonych przez pracujący silnik spalinowy i podłączone do niego narzędzia.

wielofunkcyjny przełacznik

Wielofunkcyjny przełącznik

Zastosowanie w pilarce STIHL MS 180 jednej dźwigni sprawia, że wszystkie najważniejsze funkcje urządzenia, takie jak rozruch na ciepło/zimno, praca oraz wyłączenie dostępne są w jednym miejscu. To bardzo wygodne rozwiązanie, poprawiające komfort i bezpieczeństwo obsługi. Dzięki zastosowaniu takiego przełącznika prawa ręką może przez cały czas spoczywać na uchwycie.

kompensator stihl

Kompensator

Wbudowany w gaźnik pilarki STIHL MS 180 kompensator sprawia, że nie powstaje nadmierne wzbogacenie mieszanki paliwowo-olejowej, nawet pomimo zanieczyszczonego filtra powietrza. Silnik zachowuje swoją moc aż do chwili zanieczyszczenia ponad 80% powierzchni filtra. Po tym czasie filtr należy wyczyścić, aby przywrócić pełną sprawność pilarki. Dzięki zastosowaniu kompensatora nie jest wymagane przeprowadzanie częstych czynności serwisowych przez co zdecydowanie wydłuża się czas pracy.

boczny napinacz piły stihl

Boczny napinacz piły łańcuchowej

Dzięki zastosowaniu w pilarce STIHL MS 180 bocznego napinacza łańcucha piły możliwość skaleczenia o ostrą piłę łańcuchową została zredukowana praktycznie do zera gdyż napinając łańcuch użytkownik nie ma kontaktu z ostrymi zębami piły. To wszystko dzięki zastosowaniu śruby napinacza, którą obraca się specjalnym pokrętłem przechodzącym przez pokrywę koła napędowego piły.

stihl ematic-system

STIHL Ematic-System

System, w którego skład wchodzą trzy elementy:

  • prowadnica Ematic
  • piła łańcuchowa Oilomatic
  • pompa olejowa z regulacją wydajności (redukcją ilości tłoczonego oleju)

Dzięki systemowi Ematic ilość zużywanego oleju do smarowania łańcucha może być zredukowana nawet o 50%. System zastosowany w pilarce STIHL MS 180 dozuje olej w inteligentny sposób, tak, że dociera dokładnie w te miejsca piły, gdzie jest najbardziej potrzebny.

Dostępne wyposażenie dodatkowe

błyskawiczny napinacz piły stihl

Błyskawiczny napinacz piły łańcuchowej (B)

Pilarka łańcuhowa STIHL MS 180 może zostać wyposażona także system beznarzędziowego napinania łańcucha piły łańcuchowej. W błyskawiczny sposób pozwala na napięcie łańcucha piły - wystarczy poluzować pokrywę koła napędowego i napiąć łańcuch za pomocą koła nastawczego.

stihl elastostart

STIHL ElastoStart

System ułatwiający rozruch, który wykorzystuje specjalny element amortyzujący umieszczony w uchwycie rozrusznika. Element ten rozciąga się proporcjonalnie do działającej siły dzięki czemu umożliwia płynne uruchomienie silnika bez konieczności szarpania. Dzięki zastosowaniu systemu ElastoStart mięśnie i stawy użytkownika nie są już tak obciążone, a praca pilarką STIHL MS 180 staje się o wiele wygodniejsza.

"Jak najbardziej mogę polecić używam od dłuższego czasu jest po prostu bezawaryjna! Najlepsza pilarka spalinowa na rynku!"

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Arek
(2021-08-30)


"Pilarkę spalinową STIHL MS 180 polecam wszystkim mam ja dokładnie rok i właśnie wymieniłem prowadnice, sprzęt działa jak najbardziej poprawnie. Jestem zadowolony polecam."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Arkadiusz G.
(2021-06-29)


"Opinie dotyczy pilarki spalinowej STIHL MS 180. Piłę mam od ponad roku i sprawuje się bardzo dobrze. Kupiłem ją do prywatnego użytku, głównie do cięcia drewna na opał. w zeszłym roku na jesieni pocieła ponad 20m3 drzewa bez najmniejszego problemu. Do prywatnego użytku moc w zupełności wystarczająca, trzeba tylko dbać żeby łańcuch był dobrze naostrzony. Lekka poręczna, jak na tego typu narzędzie, przyjemnie się nią pracuje. Od chwili zakupu poza laniem paliwa, oleju i wymianie łańcucha co jakiś czas nic z nią nie robiłem. Dużym plusem jest też dobry dostęp do osprzętu i jego przystępne ceny (chodzi mi głównie o łańcuchy, olej do mieszanki) oraz do autoryzowanych serwisów. Za tą cenę polecam z czystym sumieniem"

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

woźny
(2021-06-17)


"Piła spalinowa STIHL MS 180 to bardzo dobra pilarka spalinowa. Mogę cos więcej o niej powiedzieć ponieważ to moja druga taka pilarka. Pierwszą kupiłem używaną, służyła mi dzielnie kilka lat. Drugą kupiłem juz nową i jestm bardzo zadowolony. Pilarka MS180 to piła przede wszystkim lekka i wytrzymała czesto używam jej cały dzień i nie mam żadnych problemów. Raz na jakiś czas czysze ja, wymienie swiece takie czynności podstawowe."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Emil
(2021-05-16)


"Posiadam pilarkę spalinową STIHL MS 180 od 8 lat jestem bardzo zadowolony. Użytkuję ją często w gospodarstwie rolnym praktycznie codziennie coś jest do zrobienia. Pilarka lekka, bardzo wygodna i trwała."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

eXIM
(2021-05-16)


"Piła spalinowa Stihl Ms 180 świetnie nadaje się do prac domowych typu wycinanie drzewek i niepotrzebnych krzaków, przygotowywania drzewa na opał. Jest lekka, niewiele spala paliwa oraz moc która wystarcza do wykonania wszystkich tych zadań. Zdecydowanie polecam."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Ponton
(2021-03-13)


"Używam pilarek spalinowych STIHL MS 180 w swojej fimie. Robimy dach, altany itp. Cenię sobie pilarke spaliniwą MS180 za prostotę, bezawaryjność,małe spalanie."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Cieśla
(2021-03-11)


"Witam. Miałem już pilarkę spalinową MS 170 która była niezawodna i nadal służy mojemu ojcu. Piła STIHL MS 180 jest jedna zdecydowanie mocniejsza i do użytku w gospodarstwie rolnym świetnie się sprawdza. Przygotować drzewo na zimę do komina jakieś porządki w sadzie bez najmniejszego problemu."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Daro_drwal
(2021-03-09)


"Kupiłem pilarkę STIHL MS 180 do drobnych drobnych prac w domu. Uruchamia się od razu, używam jej kilka razy w tygodniu, nawet do pracy w lesie."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Hubert
(2021-02-06)


"Kupiłem pilarkę STIHL MS 180 rok temu w maju 2020 r. Używałem jej średnio 1 godzinę miesięcznie, więc prawdopodobnie łącznie około 12-15 godzin. To jedno z tych narzędzi, które uwielbiam. Wszyscy mamy te specjalne narzędzia, które są nam drogie i ta pilarka jest na mojej liście."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

leśniczy
(2021-02-04)


"Mój syn kupił mi pilarkę na Dzień Ojca, ponieważ wcześniej używałem elektrycznej piły łańcuchowej do ścinania drzewa. Ta piła zaoszczędziłaby mi sporo godzin pracy, ponieważ przecina drewno jak masło i nie muszę nigdzie ciągnąć przedłużacza. Dowiedziałem się o tym, gdy na podwórku mojej matki złamało się drzewo i musiało zostać usunięte. Pilarka STIHL MS 180 zrobiła wtedy kawał dobrej roboty."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Borys
(2020-09-28)


"Użyłem tej piły tylko raz, ale nie mogę się doczekać, kiedy będę z niej korzystać w przyszłości."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Tomek
(2020-08-21)


"Używałem piły łańcuchowej codziennie, miałem wiele innych marek i nigdy nie byłem z nich zadowolony. Ponieważ łańcuchy zawsze się rozciągały, był to ciągły ból. Właśnie kupiłem całkiem nową pilarkę spalinową STIHL MS 180 i używałem jej już wiele razy. Jestem z niej bardzo zadowolony. A łańcuch ani razu się nie poluzował :)"

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Krzychu
(2020-06-05)


"Moja dziewczyna dała mi pilarkę STIHL MS 180 w prezencie. Wie, że miałem już 4 piły łańcuchowe Stihl. Miło jest mieć jedną piłę do ścinania i drugą mniejszą z krótką prowadnicą do okrzesywania, gdy drzewo jest już powalone."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Leszek
(2020-06-01)


  • Ostatnio oglądane produkty