• Kategorie
  • Pilarka spalinowa STIHL MS 211 - 35 cm 3/8" PM3 1,3 mm

Symbol: 041033
Gwarancja
2 lata
1499.00 -9% 1359.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu Zazwyczaj 1 dzień
Cena przesyłki 0
Kurier pobranie 0
InPost Paczkomaty Pobranie 0
Odbiór osobisty Kozienice (płatne przy odbiorze) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (płatne przy odbiorze) 0
Kurier 0
InPost Paczkomaty 0
Odbiór osobisty Kozienice (przedpłata) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (przedpłata) 0
Dostępność Mała dostępność
Waga 4.3 kg

Gwarancja udanych zakupów

Pilarka spalinowa STIHL MS 211 PM3

Nowoczesna, solidna i komfortowa pilarka spalinowa STIHL , przeznaczona do prac wokół domu i w ogrodzie.

Niski poziom wibracji, mała tendencja do odbić. Bogate wyposażenie. System filtrów powietrza z filtrem wstępnym.

Doskonała do przygotowania drewna opałowego i prac budowlanych w drewnie.

Odpowiednia do ścinki drzew o średnicy do 30 cm.

Długość prowadnicy (cm) 35
Moc (KM) 2,3
Moc (kW) 1,7
Podziałka (cal) 3/8 P
Pojemność silnika (cm3) 35,2
Producent silnika STIHL
Rodzaj silnika spalinowy

system filtrów powietrza o długiej żywotności stihl

System filtrów powietrza o długiej żywotności

Poprzez zastosowanie specjalnego systemu filtrów powietrza większe drobiny i zanieczyszczenia wyrzucane są na zewnątrz, a następnie, przez wznoszącą się rampę dodatkowo wyrzucane do góry. Dzięki temu wstępnie oczyszczone powietrze jest doprowadzane do filtra powietrza. Zastosowanie w pilarce STIHL MS 211 PM3 takiego systemu znacząco wydłuża okresy pracy pomiędzy kolejnymi czyszczeniami filtra powietrza.

stihl 2-mix

Silnik STIHL 2-MIX

Technologia 2-MIX od marki STIHL to innowacyjne rozwiązanie polegające na wytworzeniu powietrznej poduszki umieszczonej pomiędzy wydalanymi spalinami na świeżą porcją mieszanki paliwowo-olejowej w skrzyni korbowej silnika. Warstwa powietrza niezawierająca paliwa wytwarzana jest podczas procesu przepłukiwania. Dzięki takiemu rozwiązaniu zredukowane zostają straty paliwa co ma bezpośredni wpływ również na zdrowie operatora oraz środowisko.

czterokanałowa technika stihl

Czterokanałowa technika STIHL

Innowacja wprowadzona przez markę STIHL, która w dużym stopniu podnosi sprawność silnika oraz zapewnia lepsze spalanie paliwa. To wszystko jest możliwe dzięki zastosowaniu czterech kanałów przelotowych, w których następuje zawirowanie mieszanki paliwowo-powietrznej przed zapłonem. Dzięki temu zmniejsza się zużycie paliwa a zwiększa moment obrotowy w szerokim przedziale obrotów.

system antywibracyjny stihl

System antywibracyjny

Wibracje pracującego urządzenia mają bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie użytkownika. W związku z tym pilarka STIHL MS 211 PM3 została wyposażona w specjalny system antywibracyjny AV, w którym strefy chwytów w dużym stopniu redukują liczbę drgań przenoszonych przez pracujący silnik spalinowy i podłączone do niego narzędzia.

wielofunkcyjny przełacznik

Wielofunkcyjny przełącznik

Zastosowanie w pilarce STIHL MS 211 PM3 jednej dźwigni sprawia, że wszystkie najważniejsze funkcje urządzenia, takie jak rozruch na ciepło/zimno, praca oraz wyłączenie dostępne są w jednym miejscu. To bardzo wygodne rozwiązanie, poprawiające komfort i bezpieczeństwo obsługi. Dzięki zastosowaniu takiego przełącznika prawa ręką może przez cały czas spoczywać na uchwycie.

kompensator stihl

Kompensator

Wbudowany w gaźnik pilarki STIHL MS 211 PM3 kompensator sprawia, że nie powstaje nadmierne wzbogacenie mieszanki paliwowo-olejowej, nawet pomimo zanieczyszczonego filtra powietrza. Silnik zachowuje swoją moc aż do chwili zanieczyszczenia ponad 80% powierzchni filtra. Po tym czasie filtr należy wyczyścić, aby przywrócić pełną sprawność pilarki. Dzięki zastosowaniu kompensatora nie jest wymagane przeprowadzanie częstych czynności serwisowych przez co zdecydowanie wydłuża się czas pracy.

boczny napinacz piły stihl

Boczny napinacz piły łańcuchowej

Dzięki zastosowaniu w pilarce STIHL MS 211 PM3 bocznego napinacza łańcucha piły możliwość skaleczenia o ostrą piłę łańcuchową została zredukowana praktycznie do zera gdyż napinając łańcuch użytkownik nie ma kontaktu z ostrymi zębami piły. To wszystko dzięki zastosowaniu śruby napinacza, którą obraca się specjalnym pokrętłem przechodzącym przez pokrywę koła napędowego piły.

stihl ematic-system

STIHL Ematic-System

System, w skład którego wchodzą trzy elementy:

  • prowadnica Ematic
  • piła łańcuchowa Oilomatic
  • pompa olejowa z regulacją wydajności (redukcją ilości tłoczonego oleju)

Dzięki systemowi Ematic ilość zużywanego oleju do smarowania łańcucha może być zredukowana nawet o 50%. System zastosowany w pilarce STIHL MS 211 PM3 dozuje olej w inteligentny sposób, tak, że dociera dokładnie w te miejsca piły, gdzie jest najbardziej potrzebny.

układ wstępnego ogrzewania gaźnika stihl

Układ wstępnego ogrzewania gaźnika

System zapobiegający oblodzeniu gaźnika podczas użytkowania w niskich temperaturach. Pilarka STIHL MS 211 PM3 wyposażona w ten układ pracuje niezawodnie nawet wtedy, gdy na dworze panują warunki zimowe. W tym trybie pracy ogrzane powietrze przepływa wokół gaźnika, co zapobiega jego oblodzeniu.

praktyczny korek zbiornika

Praktyczny korek zbiornika

Konstrukcja korków zbiorników paliwa i oleju w maszynach STIHL została specjalnie opatentowana. Dzięki zastosowaniu takich korków zbiorniki można szybko otworzyć i zamknąć bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi.

Dostępne wyposażenie dodatkowe

błyskawiczny napinacz piły stihl

Błyskawiczny napinacz piły łańcuchowej (B)

Pilarka łańcuchowa STIHL MS 211 PM3 może zostać doposażona także system beznarzędziowego napinania łańcucha piły łańcuchowej. W błyskawiczny sposób pozwala na napięcie łańcucha piły - wystarczy poluzować pokrywę koła napędowego i napiąć łańcuch za pomocą koła nastawczego.

stihl elastostart

STIHL ElastoStart

System ułatwiający rozruch, który wykorzystuje specjalny element amortyzujący umieszczony w uchwycie rozrusznika. Element ten rozciąga się proporcjonalnie do działającej siły dzięki czemu umożliwia płynne uruchomienie silnika bez konieczności szarpania. Dzięki zastosowaniu systemu ElastoStart mięśnie i stawy użytkownika nie są już tak obciążone, a praca pilarką STIHL MS 211 PM3 stanie się o wiele wygodniejsza.

"Dla mnie nie ma nic lepszego niż STIHL MS 211 przynajmniej spokój, bo jest bezawaryjna i fajnie się kręci a przy tym mocna i oszczędna."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

PiotrekM.
(2021-09-30)


"Posiadam STIHL MS 211 już dłuższy czas i jestem zadowolony. Marka sama w sobie tu nie ma się o co przyczepić, jak się dba to służy latami."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

RYSIO
(2021-08-16)


"Miałem wcześniej piłę spalinową STIHL MS 170 i do domu i lekiej pracy w ogrodzie była ok. Kupiłem pilarke spalinową STIHL MS 211 i jest super, piła jest lekka, wygodna i silna. Naprawde polecam. Tą piłą pracuję i nie narzekam. Odpala od razu. Używam orginalnego oleju STIHL HP ultra, piła praktycznie nie dymi i nie czuć tak spalin a do tego mieszanka może dłużej stać zrobiona."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Pawel
(2021-08-13)


"Świetna piła spalinowa. Niedroga, lekka, moca, bardzo mało spala paliwa. Świetna piła za te pieniądze. Polecam każdemu STIHL MS 211 do domu, gospodarstwa rolnego czy sadu, na pewno wszędzie da sobie radę."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Sławomir
(2021-06-12)


"Kupiłem piłę łańcuchową STIHL MS 211 z oferty sklepu. Dla mnie chodziło o zakup sprzętu marki, której ufam i uzyskanie dobrej jakości, abym mógł mieć pewność, że przetrwa lata. Nie używałem jej dużo, ale była łatwa w obsłudze i uruchomieniu. Ścięliśmy kilka drzew, które tnie jak masło i wydaje się, że nie brakuje jej mocy. Jak na razie jest dobrze!"

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Grzegorz
(2020-10-27)


"Kupiliśmy pilarkę STIHL MS 211 kilka miesięcy temu, gdy uszkodziła się nasze piła łańcuchowa innej marki. Jedno pociągnięcie i odpala! Przecina duże i małe drzewa/gałęzie. Zdecydowanie cieszę się, że tym razem wybraliśmy markę STIHL!"

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Patryk
(2020-10-18)


"Kupiłem STIHL MS 211 jako piłę do okrzesywania, aby dać sobie i MS 391 przerwę podczas wycinania małych rzeczy. Jest lekka i dobrze leży w dłoniach. Piła dobrze tnie, ale przydałoby się trochę więcej mocy. Nie mogę jednak narzekać. Mimo wszystko jestem pod wrażeniem pilarki MS 211. Całkiem dobrze uzupełnia moją większą piłę."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Jurek
(2020-09-06)


"Kupiłem pilarkę STIHL MS 211 miesiąc temu i używam jej non stop. Na początku miałem kilka problemów, ale był to tylko mój błąd. Polecam każdemu (nawet doświadczonemu użytkownikowi) zapoznanie się z instrukcją obsługi ;)"

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Mirek
(2020-07-15)


"W zeszłym roku przeszedłem przez 3 piły łańcuchowe, które kosztowały ok 600 zł. Każda się zepsuła, została zwrócona i cykl zaczynał się od nowa. Kiedy kupiłem pilarkę STIHL MS 211 od razu wiedziałem, że jest o kilka klas wyższej jakości. Wyciąłem około 50 drzew różnej wielkości i nigdy mnie nie zawiodła."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Paweł
(2020-07-08)


"Posiadam piłę spalinową STIHL MS 211 od roku. Kupiłem ją jako zapas na wypadek problemów z piłą główną. Zdarza się! Zdarzyło się, a ta piła utrzymała mnie przy życiu i zdobyła mój szacunek. Używałem jej również kilka razy, aby uwolnić moją drugą piłę, gdy została ściśnięta. Nie używam piły regularnie, ale zawsze uruchamia się i działa idealnie za każdym razem. Jest lekka, cicha i pracuje płynnie."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Piotrek
(2020-06-12)


"Miałem pilarkę STIHL MS 211 przez kilka miesięcy. Jestem szefem obsługi naziemnej lokalnego serwisu drzew. Piła sprawuje się świetnie. Dobra moc jak na tak małą piłę. Lekka i łatwa w obsłudze."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Bolo
(2020-05-06)


"To moja ulubiona piła łańcuchowa! Jest dużo lżejsza niż inne, które miałem, i łatwiejsza w obsłudze a jednocześnie ma dużo mocy. Niezwykle łatwa w użyciu a szczególnie podobają mi się korki wlewów paliwa i oleju do smarowania łańcucha, które eliminują potrzebę użycia narzędzi. Polecam pilarkę MS 211 z czystym sumieniem każdemu do pracy okazjonalnej w domu oraz pracy w lesie."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Filip
(2020-05-04)


  • Ostatnio oglądane produkty