• Kategorie
  • Pilarka spalinowa STIHL MS 231 C-BE - 35 cm 3/8" PM3 1,3 mm

Symbol: 041035
Gwarancja
2 lata
Brak towaru w magazynie
1949.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu Zazwyczaj 1 dzień
Cena przesyłki 0
Kurier pobranie 0
InPost Paczkomaty Pobranie 0
Odbiór osobisty Kozienice (płatne przy odbiorze) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (płatne przy odbiorze) 0
Kurier 0
InPost Paczkomaty 0
Odbiór osobisty Kozienice (przedpłata) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (przedpłata) 0
Dostępność Brak towaru w magazynie
Waga 5.1 kg
EAN 886661267996
Zostaw telefon

Pilarka spalinowa STIHL MS 231 C-BE

Kompaktowa pilarka spalinowa o mocy 2,7 KM z błyskawicznym napinaczem piły łańcuchowej (B) i systemem STIHL ErgoStart (E).

Redukcja emisji spalin aż do 70 % w porównaniu do dwusuwowych modeli o tej samej mocy bez technologii 2-MIX.

Optymalne prowadzenie i łatwa obsługa. Idealna do prac wokół domu.

Długość prowadnicy (cm) 35
Moc (KM) 2,7
Moc (kW) 2,0
Podziałka (cal) 3/8 P
Pojemność silnika (cm3) 42,6
Producent silnika STIHL
Rodzaj silnika spalinowy

system filtrów powietrza o długiej żywotności stihl

System filtrów powietrza o długiej żywotności

Poprzez zastosowanie specjalnego systemu filtrów powietrza większe drobiny i zanieczyszczenia wyrzucane są na zewnątrz, a następnie, przez wznoszącą się rampę dodatkowo wyrzucane do góry. Dzięki temu wstępnie oczyszczone powietrze jest doprowadzane do filtra powietrza. Zastosowanie w pilarce STIHL MS 231 C-BE takiego systemu znacząco wydłuża okresy pracy pomiędzy kolejnymi czyszczeniami filtra powietrza.

stihl 2-mix

Silnik STIHL 2-MIX

Technologia 2-MIX od marki STIHL to innowacyjne rozwiązanie polegające na wytworzeniu powietrznej poduszki umieszczonej pomiędzy wydalanymi spalinami na świeżą porcją mieszanki paliwowo-olejowej w skrzyni korbowej silnika. Warstwa powietrza niezawierająca paliwa wytwarzana jest podczas procesu przepłukiwania. Dzięki takiemu rozwiązaniu zredukowane zostają straty paliwa co ma bezpośredni wpływ również na zdrowie operatora oraz środowisko.

reczna pompa paliwowa

Ręczna pompa paliwowa

Poprzez zastosowanie w pilarce STIHL MS 231 C-BE ręcznej pompy paliwowej w dużym stopniu zredukowana zostaje liczba pociągnięć linki potrzebna do uruchomienia urządzenia gdy silnik jest zimny. Dostarczenie paliwa do gaźnika odbywa się poprzez naciśnięcie przycisku pompy.

system antywibracyjny stihl

System antywibracyjny

Wibracje pracującego urządzenia mają bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie użytkownika. W związku z tym pilarka STIHL MS 231 C-BE została wyposażona w specjalny system antywibracyjny AV, w którym strefy chwytów w dużym stopniu redukują liczbę drgań przenoszonych przez pracujący silnik spalinowy i podłączone do niego narzędzia.

stihl ergoStart

STIHL ErgoStart (E)

Pilarka łańcuchowa STIHL MS 231 C-BE wyposażona została w system ErgoStart, który zapewnia łatwy rozruch silnika bez konieczności gwałtownego szarpania za sznurek. Wykorzystuje dodatkową sprężynę między wałem korbowym a rolką linki rozruchowej. Dzięki temu w porównaniu do podstawowych systemów rozruchowych ErgoStart redukuje o połowę siłę, którą należy włożyć do uruchomienia silnika a jednocześnie umożliwia zmniejszenie prędkości rozruchowej o około 2/3. System dostępny we wszystkich modelach oznaczonych symbolem C-E.

wielofunkcyjny przełacznik

Wielofunkcyjny przełącznik

Zastosowanie w pilarce STIHL MS 231 C-BE jednej dźwigni sprawia, że wszystkie najważniejsze funkcje urządzenia, takie jak rozruch na ciepło/zimno, praca oraz wyłączenie dostępne są w jednym miejscu. To bardzo wygodne rozwiązanie, poprawiające komfort i bezpieczeństwo obsługi. Dzięki zastosowaniu takiego przełącznika prawa ręką może przez cały czas spoczywać na uchwycie.

kompensator stihl

Kompensator

Wbudowany w gaźnik pilarki STIHL MS 231 C-BE kompensator sprawia, że nie powstaje nadmierne wzbogacenie mieszanki paliwowo-olejowej, nawet pomimo zanieczyszczonego filtra powietrza. Silnik zachowuje swoją moc aż do chwili zanieczyszczenia ponad 80% powierzchni filtra. Po tym czasie filtr należy wyczyścić, aby przywrócić pełną sprawność pilarki. Dzięki zastosowaniu kompensatora nie jest wymagane przeprowadzanie częstych czynności serwisowych przez co zdecydowanie wydłuża się czas pracy.

stihl ematic-system

STIHL Ematic-System

System, w skład którego wchodzą trzy elementy:

  • prowadnica Ematic

  • piła łańcuchowa Oilomatic

  • pompa olejowa z regulacją wydajności (redukcją ilości tłoczonego oleju)

Dzięki systemowi Ematic ilość zużywanego oleju do smarowania łańcucha może być zredukowana nawet o 50%. System zastosowany w pilarce STIHL MS 231 C-BE dozuje olej w inteligentny sposób, tak, że dociera dokładnie w te miejsca piły, gdzie jest najbardziej potrzebny.

błyskawiczny napinacz piły stihl

Błyskawiczny napinacz piły łańcuchowej (B)

Pilarka łańcuchowa STIHL MS 231 C-BE posiada także system beznarzędziowego napinania łańcucha piły łańcuchowej. W błyskawiczny sposób pozwala na napięcie łańcucha piły - wystarczy poluzować pokrywę koła napędowego i napiąć łańcuch za pomocą koła nastawczego.

praktyczny korek zbiornika

Praktyczny korek zbiornika

Konstrukcja korków zbiorników paliwa i oleju w maszynach STIHL została specjalnie opatentowana. Dzięki zastosowaniu takich korków zbiorniki można szybko otworzyć i zamknąć bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi.

Dostępne wyposażenie dodatkowe

filtr hd2

Filtr HD2

Filtr HD2 wykonany z polietylenu posiadający nawet o 70% drobniejsze pory w porównaniu z filtrami flisowymi czy poliamidowymi - co w praktyce oznacza filtrowanie najdrobniejszych cząstek zanieczyszczeń. Nowy filtr, w który została wyposażona pilarka STIHL MS 231 C-BE nie absorbuje oleju i można go łatwo oczyścić ponieważ jest wodoodporny. Okrągły kartusz filtra można zdemontować w celu wyczyszczenia bez użycia specjalnych narzędzi.

"Super piła, użytkuję ją od czterech lat. Jest mocna i bez awaryjna. Ten model wyposażony jest w łatwy napinacz łańcucha co ułatwia pracę oraz ułatwiony rozruch. Używajcie oryginalnego oleju, ja raz zmieniłem na inny i pilarka nie chciała wchodzić na obroty oraz bardzo dymiła. Naprawdę polecam"

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Bak
(2021-11-13)


"Pilarka stihl MS 231 C-BE uruchamia się łatwo i działa świetnie. Dobra piła łańcuchowa do średniego użytku, robi to, czego potrzebuję, przy cięciu drewna i sprzątaniu na moim podwórku."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Zygmunt
(2021-10-12)


"Kupiłem ms 231 c-be, aby oczyścić leśne szlaki w mojej odległości. Piła poradziła sobie zarówno z małymi jak i dużymi drzewami, zwisającymi winoroślami i zrobiła to bez problemów. Działała i nadal działała płynnie, a pracowałem przez 3-10 godzin. Bardzo dobry produkt."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Paweł
(2021-08-03)


"Jestem zaskoczony, jak w ostatnich latach poprawiły się piły. Pilarka stihl ms 231 cbe jest bardzo łatwa do uruchomienia i posiada ładne uchwyty na wlewu paliwa i oleju. Są przy okazji bardzo wygodne. Piła działa dobrze i tnie tak, jak można oczekiwać od nowej piły. Odpowiednia mieszanka sprawia, że pilarka pracuje praktycznie bezdymne. Świetny produkt!"

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Jędrek
(2021-05-05)


"Każdy, kto nalega na zakup produktu Stihl, wie, że nie przekona się go do innej marki. KORNAK to świetny sklep z narzędziami w rodzinnym mieście ze świetnym personelem. Nigdy nie miałem złych doświadczeń przy i po zakupach w tym sklepie. Pilarka Stihl MS 231 c-be została idealnie dopasowana do moich potrzeb przez pracownika sklepu. Dziękuję!"

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Wierny klient!
(2021-04-02)


"Zarówno easy2start, jak i napinacz łańcucha w pilarce stihl ms 231 C-BE są genialne. To absolutnie najlepsza piła łańcuchowa, jaką kiedykolwiek posiadałem lub używałem. Nigdy nie kupię innej marki. Po roku nadal przecina duże drewno jak masło."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Marcin
(2020-12-12)


"Łatwy start oszczędza ramię staruszka! Polecam funkcję łatwego startu, zwłaszcza jeśli masz problemy z barkiem. Sama piła działa dobrze, ale może być wybredna przy ponownym uruchomieniu. Jak na swój rozmiar ma dobrą moc i jestem zadowolony z MS 231 C-BE!"

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Adrian
(2020-07-30)


"Kupiona kilka tygodni temu. Od tej pory używam jej dosyć często. Uwielbiam to, że mogę ją uruchomić bez problemu. To duży krok naprzód w stosunku do mojej poprzedniej pilarki łańcuchowej (innej marki), a teraz żałuję, że nie dokonałem jej wymiany znacznie wcześniej. Stihl MS 231 c-be ma o wiele więcej mocy."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Lubek
(2020-06-11)


"Ergostart sprawia, że ​​pilarkę można odpalić dosłownie dwoma palcami co sprawia, że pilarka stihl ms 231 cbe to doskonały wybór nawet dla seniorów o niewielkiej sile ramion. Przez większość dorosłego życia korzystałem z pilarek i aktualnie posiadam 3 większe Stihle, ale po ciężkiej chorobie nie udało mi się uruchomić nawet naszego czcigodnego 024. MS 231 c-be z ergostartem to błogosławieństwo - pozwoliła mi wrócić do pracy przy przygotowywaniu drewna na zimę."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Grzegorz
(2020-04-01)


  • Ostatnio oglądane produkty