• Kategorie
  • Pilarka spalinowa STIHL MS 251 PM3

Gwarancja
2 lata
1949.00 -8% 1789.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu Zazwyczaj 1 dzień
Cena przesyłki 0
Kurier pobranie 0
InPost Paczkomaty Pobranie 0
Odbiór osobisty Kozienice (płatne przy odbiorze) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (płatne przy odbiorze) 0
Kurier 0
InPost Paczkomaty 0
Odbiór osobisty Kozienice (przedpłata) 0
Odbiór osobisty Zwoleń (przedpłata) 0
Dostępność Mała dostępność
Waga 5.58 kg

Gwarancja udanych zakupów

Pilarka spalinowa STIHL MS 251 PM3

Poręczna i łatwa w obsłudze pilarka MS 251 z oszczędnym silnikiem 2-MIX.

Optymalna do pozyskiwania drewna opałowego przez użytkownika okazjonalnego ale również rolników, sadowników, ogrodników i plantatorów.

Wyposażenie: boczny napinacz piły łańcuchowej, wytrzymały i trwały zestaw tnący, opcjonalnie dostępna z prowadnicą o długości 40 cm do ścinki drzew o większej średnicy.

Długość prowadnicy (cm) 35
Moc (KM) 3,0
Moc (kW) 2,2
Pojemność silnika (cm3) 45,6
Producent silnika STIHL
Rodzaj silnika spalinowy

system filtrów powietrza o długiej żywotności stihl

System filtrów powietrza o długiej żywotności

Poprzez zastosowanie specjalnego systemu filtrów powietrza większe drobiny i zanieczyszczenia wyrzucane są na zewnątrz, a następnie, przez wznoszącą się rampę dodatkowo wyrzucane do góry. Dzięki temu wstępnie oczyszczone powietrze jest doprowadzane do filtra powietrza. Zastosowanie w pilarce STIHL MS 251 PM3 takiego systemu znacząco wydłuża okresy pracy pomiędzy kolejnymi czyszczeniami filtra powietrza.

stihl 2-mix

Silnik STIHL 2-MIX

Technologia 2-MIX od marki STIHL to innowacyjne rozwiązanie polegające na wytworzeniu powietrznej poduszki umieszczonej pomiędzy wydalanymi spalinami na świeżą porcją mieszanki paliwowo-olejowej w skrzyni korbowej silnika. Warstwa powietrza niezawierająca paliwa wytwarzana jest podczas procesu przepłukiwania. Dzięki takiemu rozwiązaniu zredukowane zostają straty paliwa co ma bezpośredni wpływ również na zdrowie operatora oraz środowisko.

system antywibracyjny stihl

System antywibracyjny

Wibracje pracującego urządzenia mają bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie użytkownika. W związku z tym pilarka STIHL MS 251 PM3 została wyposażona w specjalny system antywibracyjny AV, w którym strefy chwytów w dużym stopniu redukują liczbę drgań przenoszonych przez pracujący silnik spalinowy i podłączone do niego narzędzia.

wielofunkcyjny przełacznik

Wielofunkcyjny przełącznik

Zastosowanie w pilarce STIHL MS 251 PM3 jednej dźwigni sprawia, że wszystkie najważniejsze funkcje urządzenia, takie jak rozruch na ciepło/zimno, praca oraz wyłączenie dostępne są w jednym miejscu. To bardzo wygodne rozwiązanie, poprawiające komfort i bezpieczeństwo obsługi. Dzięki zastosowaniu takiego przełącznika prawa ręką może przez cały czas spoczywać na uchwycie.

kompensator stihl

Kompensator

Wbudowany w gaźnik pilarki STIHL MS 251 PM3 kompensator sprawia, że nie powstaje nadmierne wzbogacenie mieszanki paliwowo-olejowej, nawet pomimo zanieczyszczonego filtra powietrza. Silnik zachowuje swoją moc aż do chwili zanieczyszczenia ponad 80% powierzchni filtra. Po tym czasie filtr należy wyczyścić, aby przywrócić pełną sprawność pilarki. Dzięki zastosowaniu kompensatora nie jest wymagane przeprowadzanie częstych czynności serwisowych przez co zdecydowanie wydłuża się czas pracy.

boczny napinacz piły stihl

Boczny napinacz piły łańcuchowej

Dzięki zastosowaniu w pilarce STIHL MS 251 PM3 bocznego napinacza łańcucha piły możliwość skaleczenia o ostrą piłę łańcuchową została zredukowana praktycznie do zera gdyż napinając łańcuch użytkownik nie ma kontaktu z ostrymi zębami piły. To wszystko dzięki zastosowaniu śruby napinacza, którą obraca się specjalnym pokrętłem przechodzącym przez pokrywę koła napędowego piły.

stihl ematic-system

STIHL Ematic-System

System, w skład którego wchodzą trzy elementy:

  • prowadnica Ematic
  • piła łańcuchowa Oilomatic
  • pompa olejowa z regulacją wydajności (redukcją ilości tłoczonego oleju)

Dzięki systemowi Ematic ilość zużywanego oleju do smarowania łańcucha może być zredukowana nawet o 50%. System zastosowany w pilarce STIHL MS 251 PM3 dozuje olej w inteligentny sposób, tak, że dociera dokładnie w te miejsca piły, gdzie jest najbardziej potrzebny.

praktyczny korek zbiornika

Praktyczny korek zbiornika

Konstrukcja korków zbiorników paliwa i oleju w maszynach STIHL została specjalnie opatentowana. Dzięki zastosowaniu takich korków zbiorniki można szybko otworzyć i zamknąć bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi.

Dostępne wyposażenie dodatkowe

stihl elastostart

STIHL ElastoStart

System ułatwiający rozruch, który wykorzystuje specjalny element amortyzujący umieszczony w uchwycie rozrusznika. Element ten rozciąga się proporcjonalnie do działającej siły dzięki czemu umożliwia płynne uruchomienie silnika bez konieczności szarpania. Dzięki zastosowaniu systemu ElastoStart mięśnie i stawy użytkownika nie są już tak obciążone, a praca pilarką STIHL MS 251 PM3 stanie się o wiele wygodniejsza..

filtr hd2

Filtr HD2

Filtr HD2 wykonany z polietylenu posiadający nawet o 70% drobniejsze pory w porównaniu z filtrami flisowymi czy poliamidowymi - co w praktyce oznacza filtrowanie najdrobniejszych cząstek zanieczyszczeń. Nowy filtr, w który może zostać wyposażona pilarka STIHL MS 251 PM3 nie absorbuje oleju i można go łatwo oczyścić ponieważ jest wodoodporny. Okrągły kartusz filtra można zdemontować w celu wyczyszczenia bez użycia specjalnych narzędzi.

"Mam sthila MS251 od 5 lat zero awarii a tnę nie mało wyciągu roku. Tylko paliwo i olej musi być tak jak w książce. Gorąco polecam"

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Rysiek K.
(2021-03-30)


"Super piła i niezawodna ! Bardzo polecam, mam trzy pilarki stihla i jak najbardziej polecam sa niezawodne i nie ma problemu z częściami."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Owocowka
(2021-03-29)


"Pila stihl ms251 to sprzęt godny polecania. Pracuję w lesie i jest to pilarka która lubie najbardziej pracować. Lekka, mocna i niezawodna"

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Kosmal
(2021-03-16)


"Uzywam tej pilarki od 6 lat. Jestm zadowolony, robie w swoim lesie i u ludzi i bez problemu. Zmienilem jedynie prowadnice na dłuższą ale nie jest to konieczne."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Hubert
(2021-03-13)


"Piła Stihl ms251 nie daje mi powodów do narzekania. Użytkuje ją bardzo często i nigdy mnie nie zawiodła. Zawsze odpala za pierwszym razem. Piłę bardzo pewnie się trzyma i jest bardzo wygodna w użyciu, lekka i mocna.Zdecydowanie polecam."

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

KroczekS.
(2021-03-13)


"Piła spalinowa Stihl Ms 251 nadaje się do każdego rodzaju prac, jest ona lekka dzięki czemu można dłużej nią pracowa i mocna co czynie pracę przyjemną. Co jest też ważne ma małe zużycie paliwa, jest zgrabna i solidnie wykonana szczerze polecam ten produkt każdemu. Ja pracuję na prowadnicy 35cm i łańcuchu 1.3 3/8. Jest ok."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Sylwek
(2021-03-12)


"Witam. Chciałbym podzielić się swoją opinią na temat pilarki spalinowej MS251. Mamy ich w firmie 4 szt. A wcześniej były MS250. Służą przed wszystkim do podkrzesywania. Pilarki lekkie, mocne, prowadnica 35 cm w zupełności wystarcza a łańcuch 1.3 3/8" nie obciąża zbytnio silnika. Pilarki używane są codziennie i oprócz rzeczy eksploatacyjnych takich jak bęben napędowy czy świeca nic sie nie dzieje. Sam używam w domy MS231 i obie te pilarki z czystym sumieniem mogę polecić."

Cena: 🟠🟠🟠🟠⚪ Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

LesnyLudek
(2021-03-09)


"Świetna pilarka!"

Cena: 🟠🟠🟠🟠🟠 Funkcjonalność: 🟠🟠🟠🟠🟠 Jakość: 🟠🟠🟠🟠🟠

Marcin P.
(2021-03-09)


  • Ostatnio oglądane produkty