• Kategorie
  • Szukaj
  • Pilarki

Jaką pilarkę łańcuchową wybrać?

Pilarki łańcuchowe w dzisiejszych czasach stały się niezbędnym narzędziem przy pracy w domu i ogrodzie. Głównymi parametrami jakie poszukujący biorą pod uwagę to moc silnika oraz przeznaczenie. Na rynku znajdziemy pilarki łańcuchowe spalinowe, elektryczne oraz akumulatorowe. Niewątpliwie na pierwszym miejscu pod względem użyteczności oraz preferencji użytkowników plasują się pilarki spalinowe. Wyróżniają się największą mocą silnika, oraz uniwersalnością. Taką pilarkę, jak również pilarkę akumulatorową zabierzemy ze sobą w każde miejsce. Niewątpliwą przewagą pilarek spalinowych nad akumulatorowymi jest to, że gdy skończy się paliwo wystarczy uzupełnić zbiornik, podczas gdy pilarka akumulatorowa oferuje krótszy czas pracy a po wyczerpaniu akumulatora trzeba go naładować, co często musi trwać nawet kilka godzin. Alternatywą dla pilarek "bezprzewodowych" są pilarki elektryczne. Ze względu na swoją niższą moc oraz kompaktowe wymiary nadają się idealnie do pracy z drobnymi gałęziami oraz drobnych prac domowych. Ograniczeniem jest tutaj długość kabla elektrycznego i niezbędny dostęp do sieci. W ofercie sklepu knarzedzia znajdą Państwo różne akcesoria do pilarek łańcuchowych takie jak: olej do smarowania prowadnic, olej do silnika jak również pilniki do ostrzenia łańcucha

Aktualnie w ofercie sklepu posiadamy pilarki łańcuchowe takich marek jak: STIHL, AL-KO oraz Stiga:

  • Pilarki STIHL to najnowsze innowacyjne rozwiązania techniczne. Lider wśród producentów pilarek łańcuchowych, wyróżnia się ogromnym zróżnicowaniem produktowym. Jak przystało na światową czołówkę, w ofercie nie brakuje pilarek elektrycznych oraz akumulatorowych.
  • Pilarki AL-KO cechują się dobrym stosunkiem cena/jakość. Przy optymalnej cenie otrzymujemy wszechstronne urządzenie do lasu i ogrodu. Niemiecka technologia sprawia, że pilarki AL-KO są trwałe i niezawodne.
  • Pilarki Stiga wyróżniają się wysoką mocą i wydajnością. Dzięki nowej technologii silnika redukuje emisję spalin oraz obniża zużycie paliwa nawet o 1/4. Miękkie uchwyty z wyjątkowym systemem sprężyn dodatkowo poprawiają komfort i bezpieczeństwo pracy.