Darmowa dostawa

Dla zakupów o łącznej wartości powyżej 500 zł. Szczegóły na karcie produktu

Zwrot towaru w ciągu 14 dni

Zwrot towaru w ciągu 14 dni

 • Kategorie
 • Szukaj
 • Kosy akumulatorowe

Kosy na akumulator STIHL. Ciche, lekkie, wygodne i komfortowe. Kosy na baterię STIHL Pozwalają na pracę wszędzie tam, gdzie dotychczas wykorzystywana była kosa spalinowa. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem domu, czy profesjonalistą, z pewnością docenisz moc i wygodę podkaszarek akumulatorowych STIHL. Są lekkie, ciche i uruchamiają się natychmiast. Nie wydzielają trujących spalin i nie wymagają konserwacji silnika. Akumulatorowe podkaszarki do trawy STIHL doskonale sprawdzają się na terenach szkolnych, szpitalach i innych obszarach wrażliwych na hałas.

Kosa akumulatorowa STIHL FSA 57 - ZESTAW (2x AK10 + AL101) 45222000017 Bardzo lekka i łatwa w użyciu akumulatorowa kosa mechaniczna do pielęgnacji trawników i ...
Wysyłka w ciągu Zazwyczaj 1 dzień
Dostępność Mała dostępność
Waga 3.5 kg.
1599.00
Kosa akumulatorowa STIHL FSA 60 R FA040115704 Lekka akumulatorowa kosa mechaniczna o nowoczesnym wzornictwie, idealna do pielęgnacji trawników i ich krawędzi. ...
Wysyłka w ciągu Zazwyczaj 1 dzień
Dostępność Mała dostępność
Waga 3.2 kg.
999.00
Kosa akumulatorowa STIHL FSA 86 R Mocna i lekka akumulatorowa kosa mechaniczna do wykaszania trawy wzdłuż przeszkód oraz wokół drzew i krzewów. Nowoczesne wzornictw...
Wysyłka w ciągu Zazwyczaj 1 dzień
Dostępność Mała dostępność
Waga 3.3 kg.
1499.00
Kosa akumulatorowa STIHL FSA 90 Akumulatorowa kosa mechaniczna do wykaszania dużych powierzchni porośniętych twardą trawą. Średnica robocza 380 mm (z głowicą żyłko...
Wysyłka w ciągu Zazwyczaj 1 dzień
Dostępność Mała dostępność
Waga 3.2 kg.
1999.00
Kosa akumulatorowa STIHL FSA 130 Mocna i lekka akumulatorowa kosa mechaniczna do wykaszania dużych powierzchni. Średnica robocza 260 mm z tarczą tnącą do trawy, ma...
Brak produktu w magazynie
STIHL FSA 135 FA012000000 Zasilana akumulatorowo kosa STIHL FSA 135 to prawdziwa rewolucja dla profesjonalnych ogrodników. Dzięki bezszczotkowemu silnikowi or...
Brak produktu w magazynie
Kosa akumulatorowa FSA 45 Kompaktowa, lekka akumulatorowa kosa mechaniczna do trymowania i prostych prac wykończeniowych w przydomowym ogrodzie. Wyposażona w zinteg...
Brak produktu w magazynie
Kosa akumulatorowa STIHL FSA 57 - ZESTAW (AK 10 + AL 101) 45220115748 Bardzo lekka i łatwa w użyciu akumulatorowa kosa mechaniczna do pielęgnacji trawników i p...
Brak produktu w magazynie
Kosa akumulatorowa STIHL FSA 57 45220115734 Bardzo lekka i łatwa w użyciu akumulatorowa kosa mechaniczna do pielęgnacji trawników i przycinania krawędzi trawni...
Brak produktu w magazynie
Kosa akumulatorowa STIHL FSA 60 R - ZESTAW (AK 20 + AL 101) Lekka akumulatorowa kosa mechaniczna o nowoczesnym wzornictwie, idealna do pielęgnacji trawników i ich k...
Brak produktu w magazynie

Kosy akumulatorowe STIHL - wydajne i ciche koszenie

kosa akumulatorowa stihl

Kosa bez kabla i benzyny jest nowoczesna, wygodna i ekologiczna. Te łatwe w obsłudze urządzenia nie wymagają posiadania szczególnych umiejętności oraz zapewniają dużą swobodę ruchów. Kosa akumulatorowa STIHL jest idealna dla amatorów ogrodnictwa i osób dbających o porządek. Urządzenia mogą być używane do wykaszania obszarów, w których konieczne jest uniknięcie niepotrzebnego hałasu, takich jak szpitale, publiczne tereny rekreacyjne czy okolice szkół. 

Kosy na baterię STIHL są wyposażone w innowacyjne akumulatory litowo-jonowe. Oryginalny akumulator STIHL 36 V zapewnia do 20 minut ciągłej pracy z plastikowymi nożami i do 12 minut przy zastosowaniu żyłki tnącej. Czas ładowania akumulatora do 80% to 145 minut a do 100% około 210 minut. Urządzenia charakteryzują się niezawodnością, funkcjonalnością i ergonomią. Niemieccy inżynierowie byli w stanie znaleźć idealną równowagę między mocą a łatwością użytkowania.

Kosy na akumulator STIHL - cechy konstrukcyjne

kosa akumulatorowa stihl

Wybrane modele kompaktowych podkaszarek akumulatorowych STIHL posiadają obrotową głowicę koszącą. Kąt koszenia można zmienić o 90°, co pozwala na pionowe przycinanie. Dodatkowo istnieje możliwość regulacji kąta koszenia. Operator ma do dyspozycji 4 pozycje ułatwiające obsługę podkaszarki.

Inne modele kos na baterię STIHL posiadają dwie pozycje mocowania akumulatora w urządzeniu. W pierwszym bateria jest bezpiecznie zamocowana, ale nie dotyka styków elektrycznych. W drugiej pozycji (praca) bateria jest włożona do samego końca.

Kosy na akumulator STIHL wyposażono także w miękki uchwyt sterujący z dźwignią zatrzymania silnika. Pochłania on część wibracji podczas pracy i wygodnie leży w dłoni. Wystarczy raz nacisnąć przycisk, aby silnik zakończył pracę.

Większość kosiarek akumulatorowych STIHL jest wyposażona w specjalny ogranicznik i obudowę. Części te chronią głowicę koszącą przed uszkodzeniem podczas koszenia wokół drzew i krawężników. Nacisk nie pozwala na uszkodzenie delikatnych roślin podczas koszenia żyłką.

Najmocniejsze modele kos akumulatorowych STIHL wyposażono w dźwignię bezpieczeństwa. Za jej pomocą operator ma możliwość natychmiastowego zablokowania urządzenia. Zapobiega to przypadkowemu uruchomieniu po włożeniu baterii.

Rękojeść kosy STIHL może być okrągła lub w kształcie litery U. Pozycję uchwytu można zmienić, aby wygodniej manipulować urządzeniem. Niektóre modele posiadają wał teleskopowy. Osiem dynamicznych pozycji pozwala na jej dostosowanie w dowolnym momencie w zależności od indywidualnych potrzeb operatora. 

Unikalne parametry techniczne kos na akumulator STIHL

kosa akumulatorowa stihl

STIHL stale rozwija i wdraża innowacyjne technologie. Konstrukcja kos akumulatorowych STIHL została przemyślana w najdrobniejszych szczegółach. Dobrym przykładem jest np. silnik EC, który jest instalowany w większości modeli kos akumulatorowych STIHL. Ten lekki, kompaktowy i wytrzymały silnik elektryczny pozwala uzyskać nawet do 55% więcej mocy z akumulatora. 

Jednocześnie silnik EC oszczędza energię i wydłuża żywotność baterii o 70%. Układ elektroniczny stale monitoruje silnik, wykrywa różnice obciążenia i zapewnia stałą pracę z optymalną prędkością.

Funkcja ECOSPEED pozwala dostosować prędkość roboczą głowicy koszącej do wymagań konkretnego cyklu koszenia. Ustawienia dokonuje się za pomocą pokrętła wielofunkcyjnego.

Kosy akumulatorowe STIHL ze specjalnym oznaczeniem, przystosowane są także do pracy w deszczu. Należy jednak przestrzegać wskazówek podanych w instrukcji urządzenia. 

Dzięki specjalnej technologii praca kos bezprzewodowych STIHL jest cicha, więc korzystanie ze słuchawek ochronnych nie jest obowiązkowe. Możesz pracować z tym narzędziem na obszarach mieszkalnych, w pobliżu przedszkoli i szpitali. 

Ogólne zasady obsługi kos akumulatorowych STIHL

kosa akumulatorowa stihl

Nowoczesne kosy akumulatorowe są dość bezpiecznym i prostym narzędziem. Pomimo tego aby praca była wydajna operator musi postępować zgodnie z prostymi instrukcjami. 

 • Przed rozpoczęciem pracy zaleca się dokładne sprawdzenie terenu i usunięcie kamieni, gałęzi i innych zanieczyszczeń.
 • Dokładnie sprawdź narzędzie przed koszeniem. Sprawdź stan zestawu tnącego kosy oraz poziom naładowania akumulatora. Nie używaj narzędzia bez osłony ochronnej dołączonej do każdej kosy STIHL. 
 • Pracuj tylko przy odpowiednim oświetleniu. 
 • W przypadku ekstremalnych warunków pogodowych narzędzie nie może być używane. 
 • Podczas pracy na budowie upewnij się, że w pobliżu nie ma ludzi ani zwierząt.
 • Używaj kombinezonów i rękawiczek, noś tylko wygodne, pełne buty. Pamiętaj, aby chronić oczy goglami. 
 • Do ładowania akumulatora używaj wyłącznie urządzenia zalecanego przez STIHL. Należy pamiętać, że ładowarkę można podłączyć do sieci tylko w suchych warunkach. Jeśli pracowałeś w deszczu, akumulator i narzędzie muszą zostać wysuszone po użyciu. 
 • Trzymaj akumulator z dala od agresywnych i zanieczyszczonych cieczy, grzejników.
 • Oczyść głowicę koszącą i ostrze tnące z resztek trawy. Zaleca się użycie pędzla lub szmatki. 
 • Przechowuj sprzęt w suchym, ogrzewanym pomieszczeniu. Większość kos akumulatorowych STIHL posiada pętlę do zawieszenia. Dzięki takiej konstrukcji narzędzie można bezpiecznie przymocować do ściany w szopie lub garażu.