Darmowa dostawa

Dla zakupów o łącznej wartości powyżej 500 zł. Szczegóły na karcie produktu

Zwrot towaru w ciągu 14 dni

Zwrot towaru w ciągu 14 dni

 • Kategorie
 • Szukaj
 • Opryskiwacze spalinowe

Opryskiwacze spalinowe STIHL to potężne i wszechstronne maszyny przeznaczone do zastosowań w sadach owocowych, winnicach czy uprawach rolnych. Mocne silniki spalinowe pozwalają na daleki zasięg oprysku a plecakowa konstrukcja sprawia, że praca takim opryskiwaczem jest wyjątkowo komfortowa i skuteczna.

Opryskiwacz spalinowy STIHL SR 430 42440112600 Gdy musisz pokryć duży obszar, potrzebujesz opryskiwacza o dużej wydajności, który jest wygodny, mocny i oszczędny. D...
Wysyłka w ciągu Zazwyczaj 1 dzień
Dostępność Mała dostępność
Waga 12.2 kg.
3499.00
Opryskiwacz spalinowy STIHL SR 200 42410112601 Gdy potrzebujesz większej mocy niż opryskiwacz ręczny, ale chcesz mieć taką samą przenośność, odpowiedzią jest STIHL ...
Brak produktu w magazynie
Opryskiwacz spalinowy STIHL SR 450 42440112641 STIHL SR 450 to profesjonalny opryskiwacz, który sprawdzi się wszędzie. Jego niskoemisyjny, oszczędny silnik zapewni...
Brak produktu w magazynie

Opryskiwacz spalinowy STIHL - profesjonalny sprzęt do ochrony Twojej plantacji

opryskiwacz spalinowy stihl

Opryskiwacz spalinowy od niemieckiej marki STIHL został stworzony specjalnie dla rolników, winiarzy i ogrodników. Urządzenie jest niezastąpione, gdy konieczne jest pokrycie opryskiem wysokich roślin warzywnych, winorośli, dorosłych krzewów i drzew. Duży zasięg zraszania uzyskuje się dzięki dużej prędkości strumienia powietrza.

Te wydajne, wszechstronne opryskiwacze plecakowe nie tylko rozpylają środki ochrony roślin w ogrodach, sadach i winnicach, ale mogą być również używane jako dmuchawy do czyszczenia terenu. Wysoka prędkość przepływu powietrza w opryskiwaczach benzynowych pozwala osiągnąć niesamowity zasięg. Dlatego nawet bardzo duże powierzchnie możesz obsłużyć szybko i sprawnie.

Opryskiwacze spalinowe STIHL to wysoko wydajne profesjonalne jednostki, dzięki którym zadbasz o plony i ochronisz je przed szkodnikami. 

Opryskiwacz spalinowy STIHL - charakterystyka techniczna jednostek

opryskiwacz spalinowy stihl

Opryskiwacz STIHL z silnikiem benzynowym (SR) nadaje się do oprysku płynem, granulatem i nasionami. Może być stosowany do różnych upraw. Silnik napędza wirnik, który wytwarza przepływ powietrza. Substancja chemiczna jest delikatnie nakładana na górę i dół liści, nie uszkadzając rośliny. Konstrukcja opryskiwacza benzynowego łączy w sobie moc jednostek napędowych i ergonomiczną konstrukcję:

 • Silnik STIHL 2-MIX jest uważany za bardziej ekonomiczny niż silniki poprzednich generacji. Jednocześnie jego siła trakcyjna jest o rząd wielkości większa.
 • Zbiornik paliwa posiada duży otwór wlewowy, dzięki czemu tankowanie jest szybkie i dokładne.
 • System redukcji drgań posiada specjalne amortyzatory, które redukują drgania z silnika i odciążają plecy operatora.
 • Wygodna rękojeść pozwala na obsługę urządzenia z maksymalnym komfortem. Na jednym uchwycie znajdują się przyciski sterowania silnikiem oraz dźwignia podłączenia podawania środków do oprysku.
 • Każdy opryskiwacz spalinowy STIHL wyposażony jest w trzy kratki kierunkowe: dla przepływu stożkowego, rozwidlonego i odchylonego. Kraty te umożliwiają pracę na różnych powierzchniach, z różnymi rodzajami roślin i w różnych warunkach pogodowych (np. takich jak silny wiatr).
 • Proces uruchamiania silnika nie będzie problemem nawet dla początkujących. System STIHL ElastoStart oraz możliwość jednoczesnego sterowania przepustnicą i zaworem gwarantują szybki start. Intensywne, wyczerpujące szarpnięcia nie są wymagane, ponieważ specjalny element tłumiący umieszczony w uchwycie rozciąga się odpowiednio do działającej siły i umożliwia płynne uruchomienie urządzenia bez szarpnięć.

Opryskiwacze benzynowe STIHL - przegląd urządzeń

opryskiwacz spalinowy stihl

Plecakowe opryskiwacze ogrodowe STIHL to maszyny przeznaczone do długotrwałego i intensywnego użytkowania. Jednostki niemieckiej marki różnią się od konkurentów niezawodnością i trwałością.

W katalogu produktowym dostępnych jest kilka modeli urządzeń:

 1. Model STIHL SR 200 wyróżnia się swoją kompatkowością. Opryskiwacz waży zaledwie 7,9 kg i posiada zbiornik 10 litrów. Pozwala na ostrożną obróbkę nasadzeń do 2,5 m wysokości.
 2. Opryskiwacz spalinowy STIHL SR 430 to model do profesjonalnego użytku na dużych obiektach. W komplecie znajduje się zbiornik na płyn chemiczny o pojemności 14 litrów. Silnik benzynowy uruchamia się łatwo a paski plecaka można regulować.
 3. Model STIHL SR 450 to konstrukcja bardzo podobna do SR 430. Uzupełnieniem urządzenia są jednak systemy do rozpylania granulatu i dokładnego dozowania substancji. System 2 w 1 pozwala w kilku ruchach przejść z trybu natryskiwania cieczy do trybu na sucho. Nie wymaga to specjalnych umiejętności technicznych ani osobnego zestawu do ponownego wyposażenia.