• Kategorie
  • Szukaj
  • Pilarki

Innowacyjność i różnorodność

Pilarki STIHL wyróżniają się zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz wzorcową jakością. Ergonomiczna konstrukcja pozwala na długą i komfortową pracę.

Duży wybór produktów pozwala na odpowiednie dobranie konkretnego modelu pilarki do odpowiednich zastosowań, poczynając do kompaktowych pilarek łańcuchowych do zastosowań okazjonalnych, poprzez specjalistyczne pilarki carvingowe aż po bardzo mocne pilarki o mocy prawie 9 KM przeznaczone do cięcia twardego drewna.

W ofercie STIHL znajdują się pilarki łańcuchowe do zastosowań domowych, rolnictwa i ogrodnictwa, leśnictwa, a także specjalistyczne pilarki dla arbortystów, carvingowe, ratownicze oraz podkrzesywarki. Jak przystało na światową czołówkę, w ofercie nie brakuje także pilarek elektrycznych oraz akumulatorowych.

Pilarki STIHL - niemal 100 lat doświadczenia

Rok 1926 datuje się na początek produkcji pilarek łańcuchowych marki STIHL. Od tego czasu minęło już prawie 100 lat, przez które producent udoskonalał swoje produkty do tego stopnia, że aktualnie piły łańcuchowe STIHL stały się najczęściej kupowanymi maszynami na świecie w swojej kategorii. To co wyróżnia markę STIHL na tle konkurencji to ogromne zróżnicowanie produktowe. 

Pilarki STIHL dla arborystów

image

To maszyny zaprojektowane specjalnie z myślą o pracy wśród koron drzew. To co wyróżnia ten rodzaj pił STIHL to niewielka waga oraz optymalne wyważenie. Dzięki temu przycinanie trudno dostępnych gałęzi nie sprawia już żadnych problemów. Łatwość obsługi dodatkowo poprawia precyzyjne prowadzenie oraz zastosowanie bardzo skutecznego systemu antywibracyjnego. Przykładami takich urządzeń są np. pilarka STIHL MS 151 T-CE oraz piła motorowa STIHL MS 194 T.

Pilarki carvingowe STIHL

image

Producent nie zapomniał również o specjalistach zajmujących się rzeźbą w drewnie. Dla tych użytkowników skierowana jest seria pilarek łańcuchowych do carvingu. Specjalnie wyprofilowana prowadnica zapewnia idealnie wycinanie drobnych detali jak również precyzyjne docinanie najmniejszych łuków. Niski poziom wibracji, zwrotność oraz lekka waga sprawiają, że ten rodzaj pilarek STIHL nie ma sobie równych wśród konkurencji. Komfort pracy dodatkowo podnosi wyjątkowo niska skłonność do odbić.

Pilarka ratownicza STIHL

image

To specjalny model przeznaczony do pracy w ciężkich warunkach jakie panują podczas akcji ratowniczych oraz zwalczania pożarów. Wyposażona w dodatkowy pancerz ze stopów twardych metali sprawia, że jest wyjątkowo wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Piły ratownicze STIHL oferują potężną moc w średnim zakresie obrotów silnika.

Podkrzesywarki STIHL

image

To inaczej pilarki łańcuchowe na wysięgniku. Te urządzenia pozwalają na okrzesywanie drzew bez konieczności wykorzystania drabiny gdyż wysięgnik pozwala na pracę bezpośrednio z poziomu podłoża. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik podkrzesywarki może przycinać gałęzie znajdujące się na wysokości nawet do 5 metrów. Podkrzesywarki STIHL znajdują rozwiązanie w przycinaniu koron drzew jak również prześwietlaniu drzew owocowych na dużej wysokości. Dodatkowe akcesoria takie jak plecakowy system nośny zapewniają komfortową pracę przy małym wysiłku. Podkrzesywarka spalinowa STIHL HT 103 to dobry przykład takiego urządzenia.

Piły tnące Duro

image

Piły łańcuchowe STIHL występują również w wersjach ze specjalnymi łańcuchami tnącymi Duro (inaczej zwane widiowymi). Te sprawdzają się idealnie do pracy z zanieczyszczonym drewnem i wykorzystywane są zarówno przez amatorów, którzy używają pilarki okazjonalnie jak i przez profesjonalnych użytkowników, którzy korzystają z z pilarek na co dzień. Zastosowanie w łańcuchach widiowych zbrojenia z płytek ze stopów metali twardych nie wymagają częstego ostrzenia (w przeciwieństwie do zwykłych łańcuchów) gdyż pozostają ostre nawet do dziesięciu razy dłużej.