• Kategorie
  • Szukaj
  • Pilarki spalinowe

Wygoda, niezależność i duża moc to główne zalety pilarek spalinowych STIHL. Ergonomiczna budowa i optymalna waga pozwalają na komfortową pracę w każdych warunkach. W przeciwieństwie do pilarek elektrycznych nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej, dzięki czemu dają możliwość pracy w lesie oraz trudno dostępnych miejscach.

Piły motorowe STIHL można podzielić na kilka kategorii. Poza nietypowymi pilarkami dla arborystów, ratowników oraz pilarkami carvingowymi producent wyodrębnia jeszcze trzy kategorie pilarek w zależności od ich przeznaczenia. I w ten sposób STIHL wyróżnia pilarki łańcuchowe do pracy wokół domu i w ogrodzie, piły spalinowe STIHL dla rolnictwa i ogrodnictwa oraz piły motorowe dla leśnictwa.

Pilarki spalinowe STIHL do prac wokół domu i w ogrodzie

image

Jak sama nazwa wskazuje te pilarki STIHL opracowano z myślą o użytkownikach okazjonalnych oraz rzemieślnikach. Idealnie sprawdzą się podczas przygotowania drewna na opał. Lekkie maszyny z zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi, kompaktowe, lekkie, wydajne i niedrogie. Pilarki spalinowe STIHL doskonale sprawdzają się w odcinaniu starych gałęzi drzew, przerzedzaniu drzewek i krzewów owocowych czy przygotowywaniu drewna opałowego. Podobnie jak modele profesjonalne, małe piły ogrodowe firmy STIHL wyposażone są w nowoczesne, mocne silniki, które zapewniają bezawaryjną pracę nawet przy maksymalnych obciążeniach.

Specjalna konstrukcja łańcucha piły ogrodowej zapewnia wysokiej jakości smarowanie ogniw, co gwarantuje łatwe cięcie drewna o dowolnej gęstości. Wygodne sterowanie, regulowany środek ciężkości oraz ergonomiczny uchwyt pilarki do prac domowych gwarantują komfort operatora i pełną kontrolę nad wykonywanymi czynnościami. Kolejnym plusem małych pił firmy STIHL jest łatwy transport i łatwe przechowywanie. Dzięki niewielkim wymiarom piła ogrodowa mieści się w bagażniku każdego samochodu, a nawet można ją schować w szafie.

Idealna do konserwacji nieruchomości, przycinania i przygotowywania drewna opałowego. Pilarki te łączą wysoką wydajność z optymalną obsługą i wyznaczają standardy łatwości użytkowania. Wybrane modele są wyposażone w funkcje zapewniające komfort, takie jak Easy2Start ułatwiający rozruch oraz beznarzędziowe szybkie napinanie łańcucha.

Piły spalinowe STIHL dla rolnictwa i ogrodnictwa

pilarki stihl dla rolnictwa

To ciężko pracujące pilarki zaprojektowane z myślą o niezawodnej wydajności. 

Niektóre pilarki muszą na siebie zarabiać. Czy to w gospodarstwie czy w ogrodzie. Bez względu na to, gdzie do wykonania jest praca, niezawodność pilarek STIHL sprawdza się w pracy. STIHL oferuje szeroką gamę wydajnych pilarek zaprojektowanych do codziennego użytku. Pilarki dla rolnictwa są idealne do różnych zastosowań. Jednej rzeczy możesz być pewien – mają wszystko, czego potrzeba, aby wykonać zadanie. 

Niezależnie od tego, czy chodzi o budowanie z drewna, przecinanie i pozyskiwanie lekkiego drewna czy pielęgnację drzew owocowych - w rolnictwie, ogrodnictwie lub architekturze krajobrazu istnieje wiele zadań, które można skutecznie wykonać tylko za pomocą wysokiej jakości piły łańcuchowej. Te pilarki łańcuchowe STIHL, które są idealnie dostosowane do różnych potrzeb w rolnictwie i usługach komunalnych.

Na rynku tak konkurencyjnym, jak rynek świadczenia usług, sprawność, jakość i ekonomia są niezbędne do sprawnego przebiegu pracy. Dlatego STIHL opracowuje pilarki łańcuchowe do profesjonalnego ogrodnictwa o wysokiej wydajności i dużej wytrzymałości, które usprawniają i obniżają koszty eksploatacji w różnych publicznych i zabytkowych pracach konserwacyjnych, w architekturze krajobrazu i ogólnych usługach ogrodniczych.

Na potrzeby tego rynku firma STIHL oferuje piły łańcuchowe do zastosowań rolniczych, które ułatwiają życie mieszkańcom wsi. Linia produktów dla rolnictwa charakteryzuje się praktycznością, solidnością i zróżnicowaną wydajnością, aby zaspokoić potrzeby sektora wiejskiego w gospodarstwach rolnych.

Pilarki spalinowe STIHL dla leśnictwa

pilarki stihl dla leśnictwa

Dla firmy STIHL dużym wyzwaniem jest zapewnienie dobrej orientacji użytkownikom i oferowanie najlepszych rozwiązań w pilarkach do użytku w lesie, aby człowiek mógł odpowiedzialnie korzystać z zasobów, jakie oferuje natura. Dlatego STIHL nieustannie wprowadza innowacje w opracowywaniu produktów do zrównoważonej gospodarki i ponownego zalesiania. Aby zapewnić lepszą wydajność podczas sadzenia, pielęgnacji i zbioru, STIHL oferuje szeroką gamę produktów.

Pilarki łańcuchowe STIHL są jednymi z najczęściej wykorzystywanych elektronarzędzi w przemyśle leśnym. Ich niezawodność, ekonomia i wydajność od dawna stanowią punkt odniesienia. Pilarki spalinowe mogą być używane do przerzedzania plantacji, zbierania drobnego drewna i doskonale nadają się do drewna dojrzałego. Pilarki spalinowe STIHL można wyposażyć w dłuższą prowadnicę, która ułatwi ścinanie grubszych drzew.

Odpowiedni dobór wydajności pozwala każdemu specjaliście znaleźć dla siebie narzędzie i zapewnić wysoki wynik pracy. Pilarki spalinowe STIHL w tej klasie o mocy do 3,4 kW dzięki smukłej konstrukcji są niezwykle poręczne i lekkie, dzięki czemu idealnie nadają się do cięcia drzew o średniej grubości. Pilarki o mocy co najmniej 4,0 kW i maksymalnej mocy klasy 6,4 kW mogą być używane do cięcia twardych drzew o dużych średnicach, wykazując moc nawet w trudnych warunkach. Wyposażone w mocne silniki, szybko i dokładnie radzą sobie z każdą pracą.

Nowoczesne piły łańcuchowe nie wymagają dużo czasu na regulację i gwarantują równomierne cięcie przy minimalnej ilości odpadów. Dodatkowo w ofercie znajdują się również modele wyposażone w podgrzewany uchwyt (W), który sprawia, że ​​praca jest bardziej komfortowa nawet przy silnym mrozie oraz podgrzewanie gaźnika (V), które zapobiega jego oblodzeniu. Kolejną zaletą profesjonalnych pilarek STIHL jest dobrze wyważony środek ciężkości i możliwie najniższy ciężar. Dzięki temu są bardzo wygodne w pracy i znacznie zwiększają wydajność.

Przy zakupie piły warto od razu zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria. Pilnik do ostrzenia łańcucha czy olej do mieszanki pozwolą na pracę od razu po powrocie do domu.