• Kategorie
  • Szukaj
  • Rozdrabniacze elektryczne

Rozdrabniacze elektryczne STIHL to ciche i wydajne maszyny do zastosowań w gospodarstwie i miejscach z bliskim dostępem do źródła prądu. Wydajne silniki elektryczne pozwalają na rozdrabnianie gałęzi o średnicy do 40 mm.

Rozdrabniacz elektryczny STIHL GHE 250 S Model GHE 250 S przeznaczony jest dla każdego, kto chce regularnie rozdrabniać nawet duże gałęzie do 35 mm średnicy, polec...
Wysyłka w ciągu Zazwyczaj 1 dzień
Dostępność Mała dostępność
Waga 26 kg.
1649.00

Rozdrabniacze elektryczne STIHL - ekologiczne przetwarzanie gałęzi i liści

rozdrabniacz elektryczny stihl

Uporządkowanie ogrodu bez nowoczesnych jednostek pomocniczych może stać się trudnym zadaniem. A jeśli dodamy do tego trudne warunki pogodowe i duże nakłady pracy, nasuwa się tylko jeden wniosek – elektryczny asystent musi być trwały, mocny i łatwy w obsłudze.

Z obliczeń wynika, że ​​ogród o powierzchni 1000 m2 w ciągu 12 miesięcy daje około 125 m3 odpadów roślinnych i ściętego materiału. Najmądrzejszym sposobem obróbki gałęzi, kwiatów i liści jest przekształcenie zielonej masy w ściółkę i próchnicę. Pomóc w tym mogą niszczarki elektryczne.

Rozdrabniacze ogrodowe STIHL to niezawodne, trwałe maszyny, które pozwalają na racjonalne wykorzystanie odpadów roślinnych. Rozdrabniacz sieciowy idealnie sprawdza się w gospodarstwach domowych i rolnych jak również centrach ogrodniczych z doprowadzoną do działek energią elektryczną.

Rozdrabniacze elektryczne STIHL - wydajne maszyny o niskim poziomie hałasu

rozdrabniacz elektryczny stihl

Rozdrabniacze z silnikami elektrycznymi są praktyczne i łatwe w obsłudze. Stosuje się je w miejscach, gdzie jest dostęp do sieci elektrycznej i co jakiś czas konieczny jest recykling odpadów roślinnych. Takie jednostki pracują względnie cicho i nie zanieczyszczają atmosfery. Są niezastąpione na wsi i prywatnym gospodarstwie domowym.

Rozdrabniacze elektryczne STIHL rozdrabniają gałęzie o średnicy do 40 mm bardzo wydajnie i cicho. Gałęzie są powoli wciągane za pomocą kół zębatych, optymalnie rozdrabniane, a następnie podawane bezpośrednio do wewnętrznego pojemnika o pojemności 60 litrów. W procesie rozdrabniania i kruszenia materiał organiczny z gałęzi jest optymalnie rozdrabniany i mielony na kompost. Recykling odpadów wspomaga naturalny cykl przemiany materii i pozwala bezpłatnie uzyskać wysokiej jakości nawozy organiczne. W ten sposób teren zostaje uporządkowany w mgnieniu oka. 

Główne zalety stosowania rozdrabniaczy elektrycznych STIHL

rozdrabniacz elektryczny stihl

  • Rozdrabniacze STIHL napędzane silnikami elektrycznymi charakteryzują się niewielką waga, otworem załadowczym w postaci liścia koniczyny, który ułatwia wypełnianie gałęzi oraz wygodnymi przyciskami sterującymi.
  • Urządzenia radzą sobie z materiałami twardymi (gałęzie, krzewy, żywopłoty) i miękkimi (kwiaty, liście, cienkie gałęzie, owoce i warzywa).
  • Ostre i mocne noże z technologią odwracalnej rotacji wytrzymują dłużej. Obrócone zgodnie z ruchem wskazówek zegara noże tnące mielą odpady stałe, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara ostrza zamieniają resztki roślin w masę na kompost.
  • Niszczarki elektryczne oznaczone literą "L" pracują dość cicho, dzięki czemu można je stosować w pobliżu budynków mieszkalnych.
  • W mechanizm otwierania wiórów STIHL wbudowany jest wyłącznik ochronny. Jeśli zaślepki śrubowe jednostki otworzą się, bezpiecznik przepala się i zasilanie zostaje wyłączone.
  • Operator rozdrabniacza nie musi przechodzić wcześniejszego skomplikowanego szkolenia. Konieczne jest jedynie zapoznanie się z instrukcją producenta, przestrzeganie podstawowych zasad bezpiecznego użytkowania elektrycznego sprzętu ogrodowego, noszenie odzieży ochronnej oraz praca z okularami ochronnymi.

Ważne aspekty dotyczące pracy z rozdrabniaczami elektrycznymi STIHL

rozdrabniacz elektryczny stihl

  • Przed rozpoczęciem pracy urządzenie należy dokładnie sprawdzić pod kątem widocznych uszkodzeń. Upewnij się, że w urządzeniu ni