Darmowa dostawa

Dla zakupów o łącznej wartości powyżej 500 zł. Szczegóły na karcie produktu

Zwrot towaru w ciągu 14 dni

Zwrot towaru w ciągu 14 dni

 • Kategorie
 • Szukaj
 • Rozdrabniacze elektryczne

Rozdrabniacze elektryczne STIHL to ciche i wydajne maszyny do zastosowań w gospodarstwie i miejscach z bliskim dostępem do źródła prądu. Wydajne silniki elektryczne pozwalają na rozdrabnianie gałęzi o średnicy do 40 mm.

Rozdrabniacz elektryczny STIHL GHE 140 Kompaktowy rozdrabniacz elektryczny GHE 140 L z poręcznym zintegrowanym pojemnikiem na rozdrobniony materiał. Wytłumienie u...
Wysyłka w ciągu Zazwyczaj 1 dzień
Dostępność Mała dostępność
Waga 23 kg.
1699.00
Rozdrabniacz elektryczny STIHL GHE 150 Rozdrabniacz STIHL GHE 150 przeznaczony jest dla każdego, kto regularnie dba o porządek w ogrodzie i rozdrabnia średnie ilośc...
Wysyłka w ciągu Zazwyczaj 1 dzień
Dostępność Mała dostępność
Waga 26 kg.
1869.00
Rozdrabniacz elektryczny STIHL GHE 135 Kompaktowy rozdrabniacz elektryczny STIHL GHE 135 L z poręcznym, zintegrowanym pojemnikiem na rozdrobniony materiał. Wytłumi...
Brak produktu w magazynie
Rozdrabniacz elektryczny STIHL GHE 250 S Model GHE 250 S przeznaczony jest dla każdego, kto chce regularnie rozdrabniać nawet duże gałęzie do 35 mm średnicy, polec...
Brak produktu w magazynie

Rozdrabniacze elektryczne STIHL - ekologiczne przetwarzanie gałęzi i liści

rozdrabniacz elektryczny stihl

Uporządkowanie ogrodu bez nowoczesnych jednostek pomocniczych może stać się trudnym zadaniem. A jeśli dodamy do tego trudne warunki pogodowe i duże nakłady pracy, nasuwa się tylko jeden wniosek – elektryczny asystent musi być trwały, mocny i łatwy w obsłudze.

Z obliczeń wynika, że ​​ogród o powierzchni 1000 m2 w ciągu 12 miesięcy daje około 125 m3 odpadów roślinnych i ściętego materiału. Najmądrzejszym sposobem obróbki gałęzi, kwiatów i liści jest przekształcenie zielonej masy w ściółkę i próchnicę. Pomóc w tym mogą niszczarki elektryczne.

Rozdrabniacze ogrodowe STIHL to niezawodne, trwałe maszyny, które pozwalają na racjonalne wykorzystanie odpadów roślinnych. Rozdrabniacz sieciowy idealnie sprawdza się w gospodarstwach domowych i rolnych jak również centrach ogrodniczych z doprowadzoną do działek energią elektryczną.

Rozdrabniacze elektryczne STIHL - wydajne maszyny o niskim poziomie hałasu

rozdrabniacz elektryczny stihl

Rozdrabniacze z silnikami elektrycznymi są praktyczne i łatwe w obsłudze. Stosuje się je w miejscach, gdzie jest dostęp do sieci elektrycznej i co jakiś czas konieczny jest recykling odpadów roślinnych. Takie jednostki pracują względnie cicho i nie zanieczyszczają atmosfery. Są niezastąpione na wsi i prywatnym gospodarstwie domowym.

Rozdrabniacze elektryczne STIHL rozdrabniają gałęzie o średnicy do 40 mm bardzo wydajnie i cicho. Gałęzie są powoli wciągane za pomocą kół zębatych, optymalnie rozdrabniane, a następnie podawane bezpośrednio do wewnętrznego pojemnika o pojemności 60 litrów. W procesie rozdrabniania i kruszenia materiał organiczny z gałęzi jest optymalnie rozdrabniany i mielony na kompost. Recykling odpadów wspomaga naturalny cykl przemiany materii i pozwala bezpłatnie uzyskać wysokiej jakości nawozy organiczne. W ten sposób teren zostaje uporządkowany w mgnieniu oka. 

Główne zalety stosowania rozdrabniaczy elektrycznych STIHL

rozdrabniacz elektryczny stihl

 • Rozdrabniacze STIHL napędzane silnikami elektrycznymi charakteryzują się niewielką waga, otworem załadowczym w postaci liścia koniczyny, który ułatwia wypełnianie gałęzi oraz wygodnymi przyciskami sterującymi.
 • Urządzenia radzą sobie z materiałami twardymi (gałęzie, krzewy, żywopłoty) i miękkimi (kwiaty, liście, cienkie gałęzie, owoce i warzywa).
 • Ostre i mocne noże z technologią odwracalnej rotacji wytrzymują dłużej. Obrócone zgodnie z ruchem wskazówek zegara noże tnące mielą odpady stałe, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara ostrza zamieniają resztki roślin w masę na kompost.
 • Niszczarki elektryczne oznaczone literą "L" pracują dość cicho, dzięki czemu można je stosować w pobliżu budynków mieszkalnych.
 • W mechanizm otwierania wiórów STIHL wbudowany jest wyłącznik ochronny. Jeśli zaślepki śrubowe jednostki otworzą się, bezpiecznik przepala się i zasilanie zostaje wyłączone.
 • Operator rozdrabniacza nie musi przechodzić wcześniejszego skomplikowanego szkolenia. Konieczne jest jedynie zapoznanie się z instrukcją producenta, przestrzeganie podstawowych zasad bezpiecznego użytkowania elektrycznego sprzętu ogrodowego, noszenie odzieży ochronnej oraz praca z okularami ochronnymi.

Ważne aspekty dotyczące pracy z rozdrabniaczami elektrycznymi STIHL

rozdrabniacz elektryczny stihl

 • Przed rozpoczęciem pracy urządzenie należy dokładnie sprawdzić pod kątem widocznych uszkodzeń. Upewnij się, że w urządzeniu nie ma materiału do zmielenia, a zbiornik jest pusty. 
 • Do użytku na zewnątrz należy używać wyłącznie specjalnych wodoodpornych przedłużaczy. Zabrania się używania rozdrabniaczy elektrycznych STIHL podczas deszczu.
 • W przypadku przeciążenia wbudowany mechanizm zabezpieczający uruchamia się automatycznie i silnik zostaje wyłączony. Po schłodzeniu silnika przez 10 minut można ponownie włączyć rozdrabniacz ogrodowy.
 • Maksymalna grubość gałęzi, które są rozdrabniane na kawałki przez rozdrabniacze elektryczne, wynosi do 40 mm.
 • Po każdej sesji roboczej frez należy dokładnie wyczyścić. Chroni to przed uszkodzeniem urządzenia i przedłuża jego żywotność. Śmieci można usunąć za pomocą pędzla, wilgotnej szmatki, drewnianego patyczka lub specjalnych narzędzi STIHL.
 • Zmielone odpady należy przechowywać w suchym, zamkniętym miejscu, chroniąc przed kurzem.