• Kategorie
  • Szukaj
  • Wertykulatory i areatory

Piękny i zdrowy trawnik - uzyskaj ten efekt dzięki wertykulatorom STIHL

Wertykulatory marki STIHL doskonale sprawdzają się do usuwania mchu oraz sfilcowanej trawy oraz chwastów. Sprawnie nacinają glebę aby dostało się do niej więcej powietrza i składników odżywczych dzięki czemu trawa a dokładnie jej korzenie były utrzymane w jak najlepszej kondycji.

Wertykulatory STIHL cechują się wyjątkową łatwością obsługi - wygodne ergonomiczne pokrętło umożliwia precyzyjne ustawienie głębokości roboczej odpowiednio to preferencji użytkownika.

Niemiecka firma STIHL wie, jak znacznie uprościć rutynowe prace w ogrodzie. Gama modeli wertykulatorów i aeratorów STIHL została opracowana specjalnie na potrzeby użytkowników prywatnych i profesjonalnych. Jednostki pracują szybko i cicho, a ich konstrukcja jest lekka i zwrotna.

Wertykulatory i aeratory STIHL - pełne odświeżenie Twojego trawnika

wertykulator akumulatorowy stihl

Wertykulatory STIHL zadbają o to, aby Twój trawnik otrzymał wszystko, czego potrzebuje - powietrze, wodę i składniki odżywcze do wzrostu gęstej i obfitej trawy. Podczas wertykulacji darń ścinana jest pionowo i usuwana jest z niej wierzchnia warstwa chwastów, mchu i suchej trawy. Dzięki temu gleba otrzymuje więcej powietrza, a korzenie lepiej wchłaniają wodę i składniki odżywcze. Do przygotowania podłoża pod piękny trawnik polecamy niezastąpione glebogryzarki STIHL.

Zadbaj o swój trawnik dzięki wertykulatorom STIHL

wertykulator elektryczny stihl

Napowietrzanie trawnika (podobnie jak oddychanie dla ludzi) jest niezbędne dla jego prawidłowego funkcjonowania. Wraz ze wzrostem trawnika dochodzi do zagęszczenia gleby z powodu zarastania korzeni i tworzenia się mchu. Gęsta pokrywa nie pozwala na przenikanie tlenu, składników odżywczych i wilgoci do korzeni roślin, przez co trawnik wygląda na martwy, zaniedbany, przed czasem żółknie.

Aeratory STIHL pomogą Ci zachować świeżość zielonego trawnika przez cały okres wzrostu aż do wczesnych mrozów. Specjalnie dla amatorów i profesjonalistów opracowano lekkie i łatwe w obsłudze wertykulatory STIHL elektryczne i spalinowe.

Po udanej wertykulacji trawnika nie należy zapominać o jego regularnym koszeniu. Tutaj z pomocą przychodzą niezastąpione kosiarki STIHL.

Wertykulator STIHL - wygoda i komfort pracy

wertykulator elektryczny stihl

Inżynierom STIHL udało się połączyć w jednej obudowie aerator i wertykulator, dzięki czemu prywatni użytkownicy i projektanci krajobrazu mogą efektywnie pracować na placu budowy. Niemiecka marka oferuje zakup urządzenia wielofunkcyjnego w przystępnej cenie.

Optymalna konstrukcja, obsługa za pomocą wygodnego uchwytu, mocne silniki i wyjątkowa konstrukcja głowicy tnącej z siedmioma ostrzami umożliwiają szybką i wydajną pracę. Wykorzystując wertykulator STIHL szybko usuniesz chwasty, mchy, zeszłoroczną trawę i nadmiar korzeni oraz nasycisz ziemię tlenem dzięki czemu dasz drugie życie swojemu trawnikowi. A w miejscach trudno dostępnych świetnie sprawdzą się kosy STIHL.

Jak używać wertykulatora STIHL - ogólne zasady

  • Aeratory zaleca się stosować przy suchej pogodzie, przy temperaturze powietrza od 10°C. Im niżej skoszona trawa, tym lepiej jest napowietrzać trawnik. Idealna wysokość trawnika to 2-3 cm. Ponadto trawnik musi być dobrze nawodniony.
  • Podczas jazdy trzeba poruszać się powoli i ostrożnie przy czym należy unikać długiego przebywania w jednym miejscu. Uchwyt sterujący powinien być trzymany oburącz, tak aby kciuki go zakrywały. Po zakończeniu pracy wertykulator należy położyć na płaskiej powierzchni i wyczyść go wilgotną szmatką. Jeśli urządzenie nie zostanie prawidłowo wyczyszczone, jego elementy mogą nie działać prawidłowo, a mechanizmy ochronne mogą ulec awarii.
  • Wertykulator powinien być przechowywany w suchym miejscu na płaskiej powierzchni. 
  • Warto przynajmniej raz w roku skontaktować się z oficjalnym dealerem STIHL w sprawie konserwacji aeratora.