• Kategorie
  • Szukaj
  • Zestawy serwisowe

Zestawy serwisowe STIHL zawierają wszystko, co jest potrzebne do przeprowadzenia rutynowej obsługi maszyny z silnikiem spalinowym STIHL. Bieżąca konserwacja narzędzi pomaga w utrzymaniu optymalnej wydajności i niezawodności oczekiwanej od narzędzia. Na pudełku znajduje się kod QR, który można zeskanować za pomocą aplikacji na smartfonie, aby zobaczyć film o tym, jak zmienić każdy element.

Warto pamiętać, że interwały konserwacji i inne niezbędne czynności są wymienione w instrukcji obsługi dostarczonej z narzędziem, dostępnej do pobrania także ze strony internetowej STIHL.

W skład każdego zestawu serwisowego wchodzą:

  • filtr/y powietrza
  • świeca
  • filtr paliwa

Filtr powietrza STIHL HD2 nadaje się do wszystkich warunków pracy i dlatego może być stosowany uniwersalnie. Dzięki drobnym porom zapewnia bardzo wysoką jakość filtrowania i filtruje nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia z powietrza wlotowego. Dzięki wymianie filtra HD2 silnik pilarki jest niezawodnie chroniony przed wnikaniem pyłu. Wydajność zostaje zachowana, zużycie jest niskie, a urządzenie można uruchamiać tak łatwo, jak zwykle.

Filtr włókninowy STIHL zapewnia dobrą jakość filtrowania w różnych warunkach pracy. Grube cząsteczki brudu są wyłapywane na powierzchni, podczas gdy drobne cząsteczki brudu są zatrzymywane wewnątrz filtra.

Filtry papierowe STIHL są bryzgoszczelne dzięki powleczonej powierzchni. Czyste filtry zwiększają wydajność silnika, zmniejszają zużycie paliwa i ułatwiają uruchomienie urządzenia.

W celu utrzymania wydajności zaleca się również regularną wymianę świecy zapłonowej. To podstawa czystego spalania w silniku a tym samym zapewnieniu optymalnych osiągów narzędzia.

Filtr paliwa chroni paliwo przed ciałami obcymi, zanim dostanie się do silnika. W ten sposób chroni silnik i zapewnia dłuższą żywotność. Musi być również regularnie wymieniany, aby działał niezawodnie.

Do wymiany filtra powietrza i świecy zapłonowej najlepiej użyć praktycznego klucza oczkowego, który dołączono do urządzenia STIHL. W opakowaniu samego zestawu serwisowego znajduje się tekturowy haczyk. Pozwala to w łatwy sposób wyjąć i wymienić filtr paliwa. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych narzędzi.